Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sosem vezettem még furgont, a...

Sosem vezettem még furgont, a nyáron viszont lehet, hogy bele kell ülnöm egybe. Mikre érdemes figyelni a kanyaríven és a parkoláson kívül?

Figyelt kérdés

Jelenlegi autóm egy 4-as golf, amivel már nagyon érzek minden kis centit, 5 éve van napi használatban. A furgon viszont majdnem kétszer olyan hosszú és szélesebb is, így félek tőle, hogy mivel már-már ösztönszerűen bennem vannak a 4-es golf méretei, el fogok vele nézni valamit. Tolatni mindig 2 szélső tükörből tolatok, úgyhogy az már ismerős lesz, de vannak bennem kételyek. Segítséget mindenképpen kérek, ha van rá lehetőség, de sajnos nem mindig lesz.


Tapasztalt furgonosokat kérdezek, hogy nektek mi volt az elején a nehézség, amíg teljesen meg nem szoktátok az autót? Mennyivel kell nagyobb ívben venni a szűk kanyarokat, hogy ne padkázzam meg? Tolatásnál mikre érdemes figyelni? ( Nem lesz benne se kamera, se csipogó )


Tudom, hogy az igazi válaszokat a kérdésekre majd a tapasztalat hozza meg, de szeretnék úgy beleülni, hogy kicsit tájékozottabb vagyok.


Köszönöm a válaszokat!



2021. máj. 18. 17:57
 1/6 10 deka farhát ***** válasza:
100%

Ha van rá lehetőséged, akkor először valamilyen telephelyen forgolódj egy kicsit az autóval, hogy megérezd, mekkora íven fordul és hol van a hátsó kereked. Egyébként egy kicsit jobban ki kell engedni az orrát kanyarodáskor, meg észben tartani, hogy ahol a Golfod elfért, ott a furgi már nem biztos. Szűk utcába beforduláskor lehet, hogy kicsit át kell lépni a felezővonalat, különben a sarkon viszed a szegélyt, sövényt, Bori néni banyatankját... Parkolni viszont szar vele. Én szeretek furgont/kisbuszt vezetni, de a parkolást utálom 😀


Ja, és érdemes fékpróbát tartani üresen és rakottan is, ne az első piros lámpánál érjen meglepetés. De úgy alapból kicsit lomhábbnak fogod érezni a mozgását a személyautóhoz képest. Szerintem gyorsan bele lehet rázódni.

2021. máj. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi volna, ha bérelnél egyet pár napra? Gyakorolnál kis forgalmú utakon aztán be a városba.
2021. máj. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ráérzel át sem akarsz majd ülni a személyautóba 😉
2021. máj. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 10 deka farhát ***** válasza:
100%
Úgy-úgy! 😊
2021. máj. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

tükörből kell tolatni

középső tükör nincs

viszont előre ellátsz az autók felett

2021. máj. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igazábol semmire. Ha benne ülsz, látod, hogy hol megy el, és hol nem. Ennyi.
2021. máj. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!