Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nehezen veszi a váltó az...

Jacint1988 kérdése:

Nehezen veszi a váltó az egyest és a kettest visszakapcsoláskor... Szinkrongyűrű lehet a gond? Vagy váltócsere?

Figyelt kérdés
Igazság szerint 1-es fokozatba való visszakapcsolásnál van inkább gond. Nagyon zavar, hogy sok esetben csak akkor tudom egyesbe tenni, ha teljesen megálltam KB. 5 km/h alatt. Persze mehetnék tovább kettesben is, de akkor meg erőlködik a motor, valamint így nem tudok kigyorsítani megfelelően és ez eléggé baleset veszélyes egy kifordulásnál, hogy engednek mennék aztán gyök 2-vel kettesben gurulok ki végül, mert nem veszi az egyest.

2021. máj. 18. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Azt ne hidd hogy egy bontott váltó jobb lesz.

Persze egy új váltó az biztos jó lenne de az meg drága.

Szét kell szedni és megcsinálni.

2021. máj. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Azért 1-eshez nagyon le kell lassítani hogy bevegye,ez az összes autónál így van(legalábbis annál a néhánynál ilyen amit vezettem)
2021. máj. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kuplung kiemel rendesen? Nem racsnis utánállítója van?

Ha más hidegen, meg melegen, akkor lehet váltóhiba, egy olajcsere még megpróbálható.

2021. máj. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kupungcsere nem oldotta meg, fél éve volt. Akkor váltóolajat is cseréltek. Egyébként egy 2003-as renault clio 1.4 benzin. A szerelő azt mondta bowdenes és talán automatán állítja, de lehet hülyeségre emlékszem.
2021. máj. 18. 20:42
 5/8 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Van 2 autónk teljesen másak, de ahogy a 2-es válaszoló írta az 1-es fokozatba váltáshoz, majdhogynem meg kell állni. Ahány autót vezettem, mindnél ezt tapasztaltam.
2021. máj. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De gondolom azért ez nem természetes, hogy 10 km/h ról 2-esben kell gyorsítanom! Semmi erő benne, véres a torka szegénynek mire beindul...:D
2021. máj. 18. 21:00
 7/8 krwkco ***** válasza:
100%

Ha mindenképpen egyesben kell kanyarodni, akkor

- amikor üresbe teszed kettesből,

- engedd vissza félig a kuplungot és

- adj egy kis gázfröccsöt.

- Utána megint kuplung tövig és

- mehet a kar egyesbe.

Kettős kuplungolás.

De a kanyarodást az esetek többségében vagy kettesből kell csinálni, vagy ha a helyzet olyan, akkor a forgalom miatt úgyis muszály megállni.

2021. máj. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Kicsi benzines motor és alacsony fordulaton nincs elég nyomaték. 2-esnek kevés, 1-esnek meg már sok az adott szitu. Alkalmazd, amit a 7-es írt.
2021. máj. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!