Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltó miért vált...

Automata váltó miért vált rángadtva?

Figyelt kérdés

Minden egyes fokozatnál rántva/ütve vált el, bár hidegen is, de úgy kevésbé érezhetően. Viszont van, amikor szépen, érezni sem lehet. Olajcsere nem volt, most tervezem. Cserélve volt már valamikor,mert nem szennyezett az olaj annyira. Illetve a váltó még szétszedve nem volt, gyári tömítőpaszta van az illesztéseknél. Elég öreg váltóról van szó (aisin 50 40)

Eddig futott valós kilóméter a váltóban: 360.000.

Mit gondoltok? Érdemes az olajcsere?



#automata váltó #automata hiba
2021. máj. 19. 22:10
 1/9 D. Brasco ***** válasza:
34%
Teljesen felesleges az olajcsere...amikor egy valtó rángat/dübőg/üt/kinlodik azt már nem javitod meg folyadék cserevel.
2021. máj. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Ez mind ilyen... A jó öreg Ikarus buszokon úgy váltotta a legnagyobb fokozatot, hogy mindenki hátrazuggyant menet közben.
2021. máj. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1.: Viszont friss olajjal tartható ez az állapot, hogy ne kopjon tovább? Vagy legalább is nagy mértékben?

2.: Emlékszem, de nagyon nagyot rántottak.

2021. máj. 19. 22:48
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Én inkább egy váltó felújításon gondolkodnék. Lehet az olajcsere segítene rajta de nem túl sokat. Ha ennyire rángat meg kínlódik akkor ott már komoly bajok vannak és idő kérdése mikor adja meg magát teljesen. Lehet hogy a felújítás sem érné meg, és lehet jobban jársz egy bontott váltóval inkább. Ha előző tulajdonosai meg más egyéb emberek akik használták az autót és ennyire kínozták akkor nem csoda hogy ennyire gatya állapotban van. Lehet hogy az olajcserét is elhanyagolták, és csak eladás előtt gyorsan kicserélték hogy látszódjon a dolog, kitudja. Az is lehet hogy nem a megfelelő váltó olaj lett beletéve régebben és azzal kínozták az autót. Sok oka lehet.
2021. máj. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%

Olajcsere és szoftverfrissítés segíthet. Nekem 3-ból 2-be váltott vissza kicsit keményen és ezek megoldották.


De az is lehet, hogy már nem menthető a váltó, majd kiderül utána.

2021. máj. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 SándorÚr ***** válasza:
33%
mindenek előtt 1 hiba kiolvasás. Én majdnem autómataválót cseréltettem a BMW E46-osomban mikor haverom már harmadjára olvasta ki, hogy a légtömegmérő halott
2021. máj. 20. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi lenne ennek a váltónak az olajcsereperiódusa?
2021. máj. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem. Köszi a válaszokat. 4.:Valószínűleg váltócsere lesz akkor a jövőben. Felújítás 4-500 ezer lenne.

5,6.:Hibakódmentes az autó. 7.:Csereperiódus gyári adat szerint nincs, tehát élettartam. Bár valószínűleg ez miatt is rángat. Nem cserélték le időben.

2021. máj. 20. 15:46
 9/9 Bajer ***** válasza:
Automata váltó szaki tanácsolta, hogy bármi legyen is a gyári előírás, 50 000 km-enként szigorúan cserélni kell az olajat és az olajszűrőt a váltóban. A rángatás az még csak kényelmetlenség, egy rángató váltó még sokáig működik(tapasztaltam). Valóban a legolcsóbb bontottat beletenni mert minden felújítás fél milka körül van. Egy Touaregnek pedig 3 milka a váltó felújítása.
2021. máj. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!