Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen 12V-os akkumulátort...

Milyen 12V-os akkumulátort érdemes venni egy ~20 éves, 1.4-es benzines opel astra g autóba?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 12V 55Ah 450A Jobb+ paraméterekkel bíró akkumulátor van az autóban, ezt szeretném cserélni.

Az autóban van klíma, rádió, központi zára, riasztó. Semmi extra.

Télen, nyáron fűtetlen garázsban parkol, és nincs intenzív használatban. Jelenleg inkább településen belül, heti 2-4 napi használat mellett, rövid (4-10km) utakra van használva.


A fizikai méret tekintetében a jelenlegi akkumulátor 240x175x175 mm-es. Gondolom az új is ilyen befoglaló méretekkel kell rendelkezzen.


A kérdés leginkább az, hogy:

1., Hány Ah-s és A-s legyen az új akkumulátor?

2., Milyen márkában érdemes gondolkodni?

2., Ha interneten vásárolom, honnan tudom, hogy biztosan újat küld a szakkereskedő?



#akkumulátorcsere #autó akkumulátor kiválasztásának szempontjai #autó akkumulátor vásárlása interneten #opel astra g 1.4 benzines autóba akkumulátor
2021. máj. 21. 15:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Amper szinte mindegy, kisköbcentis szívómotorról van szó, ha 300 fölött van, akkor már jó. 45-60 Ah között jó bármi.

Márka? Egy kétszer-háromszor annyiba kerülő akku nem fog kétszer annyi ideig élni, egy olcsóbb is elmegy 3-4 telet.

A Varta és Bosch akkukat gyártó cégcsoport olcsómárkája, a Kraftmann például egy jó választás. Nincs varázsszem, de gondozásmentes. Méretéhez és tömegéhez képest kisebb a kapacitása, mint egy Vartának vagy Boschnak, de azt hiszem ez nem szempont, viszont az ára szempont, és ez viszonylag olcsó.

2021. máj. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%
Legolcsóbbat, de új garanciálisat. Netről nem rendelnék aksit.
2021. máj. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%

2. Ha nem a netről rendelnél akkor honnan?

Pont olyan jókat vagy még jobbakat árulnak a neten is mint egy autósboltban , csak jóval olcsóbban.

2021. máj. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Igen, tényleg fontos szempont az ár, és ahogy a 3. hozzászóló is írja, tényleg jóval olcsóbban árulnak a neten, mint a szaküzletekben.

Nem ritka, hogy akinek boltja is van, annál a bolti ár magasabb, mint a webáruházas ár. Persze ez más portékáknál is így van.


Mégis, miről lehet észrevenni, ha egy webről vásárolt akkumulátor régi (hosszabb ideje állt az eladó raktárának polcán), vagy hogy esetleg már használatban volt?

2021. máj. 21. 17:11
 5/12 anonim ***** válasza:
Visszakérdezek: ami egy bolt polcán van, arról honnan tudod?
2021. máj. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nálad a pont.
2021. máj. 21. 18:43
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Hidd el, nem éri meg az olcsó akku.


Hiába veszel egy 20e forintost 30e forintos helyett.

Az olcsóbb befog dögleni 4-5 év múlva, a drágább meg tovább bírja, így hosszú távon jobban megéri a drágább.


Amúgy én a helyedben valami 70-72Ah-s Exide-t néznék.

Minél nagyobb az amperóra annál hosszabb életű egy akksi.

Kb ekkora fér bele fizikailag is maximum.

2021. máj. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb hozzászólásokat.

Felmerült bennem egy-két-három újabb kérdés.

- Lehet abból baj, ha olyan amperórás akksi kerül a kocsiba, ami nem szerepel az autó gyári gépkönyvében? (A kocsi könyvében 36, 44, 55, 66, 70 Ah-s akksikat írnak.)

- Károsan befolyásolhatja az amperóra esetleges eltérőssége az autó valamelyik elektromos alkatrészének működését, ha pl. 60 Ah-s akksi kerül a kocsiba?

- Lehet a kocsiban olyan alkatrész, ami speciálisan csak a kocsi gépkönyvében felsorolt Ah-s akkumulátorokkal tud megfelelően működni?


(Ha csak az elektromos ismereteimet tekintem, akkor alapból azt gondolom, hogy minél nagyobb az amperóra, annál hosszabb élettartamra, kiegyensúlyozottabb működésre lehet számolni. De nincsenek autó elektromossági ismereteim. Nem ismerem az autóban lévő elektromos alkatrészek működését.)

2021. máj. 22. 10:09
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

#7 hülyeséget beszél. Nem fog tovább élni egy drágább akku, illetve nem annyival, amennyivel többe kerül. 72 Ah teljesen felesleges, ha keveset és rövideket mész vele, sosem fog rendesen feltöltődni.


Exide: felejtsd el, egy túlhájpolt fos, rengeteg vele a gond, csak jó a marketingje. Exide-t szerettem volna venni, de az aksis beszélt le róla, a forgalmazott 5-6 márkájuk közül azzal volt a legtöbb garanciális gondjuk. Továbbra is tartom amit korábban írtam, egy középkategóriás 45-55 Ah akku jó lesz, pl. fekete Varta, vagy Kraftmann (egy gyárban készülnek).

2021. máj. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
42%

Hidd el, hogy egy 100Ah-s akksi vagy dupla annyi ideig él mint egy 45Ah-s.


Nekünk 3 akksival van tapasztalatunk: Bosch, Banner, Exide.

2 Bosch közül mind a 2 rövid idő alatt megadta magát.

Banner majdnem 10 évet ment el, most 100-as Exide van.

Sok ismerősnek van Exide, eddig senki sem panaszkodott rá.


Kérdező: Semmi baja nem lesz ha teszel bele egy 72Ah-s akksit.

(Nekem is a gyári valami 70-75, de helyette 100-ast vettem bele 900 amperes indítóárammal, de neked ekkora akksi felesleges meg bele sem férne szerintem.)

Ha sokszor mész vele rövid távra akkor meg tök mindegy, hogy egy 55Ah vagy 72Ah van benne, egyik sem fog feltöltődni szóval bullshit amit a 9-es írt.


Én a helyedben tuti valami 72-es Exide-t vagy Banner-t vennék direkt akkuboltból, mert ott nem állnak a polcon hónapokat feltöltés nélkül mint pl a tescoban.

2021. máj. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!