Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen esetben a kereskedő...

Ilyen esetben a kereskedő megkereshet, hogy "roncsot" vett át tőlem?

Figyelt kérdés
Beszámíttatam egy nagyobb, drágább autóba a Suzukim márkakereskedésben, nem egy nagy összegért, 80e ftot mondtak rá, el fogadtam, nem is problémáztam rajta, viszont ők át sem nézték, nem is mentek vele, csak rá nézett, mondta, hogy indítsam be, beinditottam, le állítottam és már mentünk is írni a papírjait. Az autónak gyakorlatilag nem igazán volt alja, ujjnyi és tenyérnyi lukak voltak rajta változatosan,meg a külseje is eléggé leharcolt volt már (motorikusan tökéletes, katalizátor is alatta, és 1 éves gumik voltak rajta) Annyit mondtam csak a kocsiról a kereskedőnek, hogy a gátlók nem jók rajta és rozsdás mindenhol.

2021. máj. 21. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
Dehogy fognak. Kipucolják belülről, megtekerik az óráját, kap egy polírt, meghirdetik garázsban tartott, svájci nem dohányzó nyugdíjas női orvos autójaként, aztán mint mikor a horgász bedobja a csalit, várnak a hozzá nem értő balekra aki majd megveszi. Mikor a szervizben tájékoztatják hogy roncsot vett, majd esetleg ő megy vissza a kereskedőhöz, akik nem vállalják majd a felelősséget arra hivatkozva hogy megtekintett állapotban vette meg.
2021. máj. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 krwkco ***** válasza:

Egy kereskedő kevésbé hivatkozhat arra, hogy nem látta a rejtett hibákat, mint egy magánvevő. A leharcolt külső miatt senki sem reklamálhat utólag, mert az látható.

Az padlólemezen található lyukakkal kapcsolatban a magánvevőtől elvárható gondosság a határon van. De a kereskedő esetében ez szerintem csak akkor rejtett hiba, ha alulról sem látható, mert pl. üvegszálas epoxival és alvázvédővel el van fedve.

2021. máj. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha 80ezert adort érte akkor alkatrészeket eladva is visszahozza simán az árát.
2021. máj. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!