Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hatalmas kattanás leállítás...

Hatalmas kattanás leállítás után??

Figyelt kérdés
Ma történt meg, hogy mikor leállítottam az autót, leállítást követően 1 perccel egy hatalmas kattanást hallottam. Mi lehet ez? Pdtdi motorról van szó.

2021. máj. 21. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

nekem a konyhai világítás csinálja ezt miután sok óra használat után lekapcsolom

mi a közös a kettőben?

lekapcsolás után elkezd hűlni -> zsugorodik az anyag

alapvetően normális jelenség, max a mértéke a kérdés

2021. máj. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetes, ahogy előttem is mondták, csak a fizika teszi a dolgát.
2021. máj. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 krwkco ***** válasza:

"csak a fizika teszi a dolgát."

A fizikának nincs munkaköri leírása. Vagy ha van is, abban nincs benne, hogy kattannia kell.

Minden kattanásnak oka van. Tömör fémdarabok akkor sem kattognak, ha lehülnek. A kattanás úgy következik be, hogy különböző részek között nő a feszültség és amikor meghalad egy kritikus értéket, akkor hirtelen elcsúsznak egymáson. Ugyanaz a mechanizmus, mint a földrengésnél.

Nem mondom, hogy ez hiba, de az autók többsége nem csinál ilyet. Ha eddig nem volt, most meg van, akkor valami megváltozott.

2021. máj. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ki akar jönni az egér
2021. máj. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!