Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adás vétel, milyen papírok...

Kitticica95 kérdése:

Adás vétel, milyen papírok illetve teendők szükségesek, ha? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Milyen papírok és teendők szükségesek ha a szülő a tulaj és a gyermek az üzembetarto?

Mindneki beleegyezik a dolgokba autó csere miatt, csak a szülő messze van és gondoltuk a papírokat előre kitoltenenk ha nem megy akkor postazunk vagy megoldjuk ha más nem szemelyesen. De mi szükséges hozzá? Amit találtam adás vételi minta azon üzembetarto nem szerepel az gond lehet?

Válaszokat előre is nagyon köszönöm!



2021. máj. 22. 07:07
 1/6 krwkco ***** válasza:
Az üzembentartónak nincs semmi joga az eladásnál. Ez nem olyan, mint a haszonélvezet. Nem kell beleegyeznie és az eladással automatikusan megszünik az üzembentartás.
2021. máj. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezek szerint elég a tulajdonos egy adás vételivel eladja? Nem kell semmilyen lemondó vagy megszűntető nyilatkozat?

(Eredetileg azért lett így mert így szülőről gyerekre csak a forgalmit kellet cserélni ami olcsóbb volt így, de neki adta át autót)

2021. máj. 22. 09:10
 3/6 krwkco ***** válasza:

Tévedtem. Az üzembentartás nem szűnik meg az autó eladásakor.

Vagy az üzembentartónak kell erről lemondania, vagy a tulajdonos egyoldalúan megszüntetheti. Megteheti a régi vagy az új tulajdonos is.

Lehet, hogy nem lehet az eladással egy lépésben elintézni, akkor szükség lesz egy közbenső forgalmi engedélyre is. Meg kellene kérdezni egy okmányirodában.

A kötelező biztosítással is lehet kavarás, mert annak a megkötése az üzembentartó feladata.

[link]

[link]

google üzembentartó autóeladás

2021. máj. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

krwkco: totál nem értem minek szólsz hozzá ha láthatóan fogalmad nincs és még sosem adtál el, vettél autót.

Senkit nem érdekel, hogy mi van az üzenbentartóval.

Eladó eladja, a vevő meg átíratja az okmányirodában. Az üzembentartót sehol sem kell feltüntetni és automatikusan megszűnik az eladásnál.

2021. máj. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 krwkco ***** válasza:

#4

Megnézted a linkeket? A józan ész alapján én is úgy gondoltam, hogy automatikusan megszűnik az üzembentartó, ahogy az 1-es hozzászólásban is írtam.

De nem így van.

2021. máj. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megnéztem és akkor is hülyeség.

Nem egy autót adtunk el és vettünk is a családban. Automatikusan megszűnik az üzembentartói jog ahogy eladod és átíratja a vevő mivel az átírásnál automatikusan ő lesz az üzembentartó is ha nem jelöl meg maga helyett mást.

2021. máj. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!