Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mini Coopert érdemes venni...

Mini Coopert érdemes venni max 1,5 millióért?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy Mini-t mert szerintem baromi jól néz ki főleg sötétebb színben ami már nem annyira nőies (de ez engem annyira nem érdekel mert én is feminin fickó vagyok).

Néztek ezt a hirdetést és fura, hogy egy ilyen autót ami alig 200k kilométert futott "csak" már 1 millióért lehet kapni? Vagy ennek tuti van valami rejtett hibája, ami csak idő kérdése, hogy vásárlás után vagy akár vásárláskor (egy szakember által) ki fog derülni és tépni fogom a hajam?

Mert van 1 millióval drágábban is ( [link] ), de ez még mindig sokkal olcsóbb mint egy hasonló korú 1-es BMW.

Ugye mindkét márka ugyanazon cégcsoport és ugyanaz a technológia. Vagy a Mini még a BMW-nél is kényesebb? Milyen problémák jöhetnek elő és mire számíthatok, ha az 1 milliósat megvenném? Milyen típushibái vannak?



2021. máj. 24. 18:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2021. máj. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Röviden ne vegyél ilyet. Drága az alkatrész, viszonylag sok a probléma vele.
2021. máj. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Áhh pedig annyira gyönyörű kis zsebgokart. Na mindegy, akkor erről is le kell mondanom. :/ Túl szép lett volna nyilvánvalóan. Azt gondoltam, hogy esetleg a baromi kis 2 ajtós kasztni is szerepet játszik az alacsony árban, de nyilván prémium márka, szóval nem ez a válasz.
2021. máj. 24. 18:28
 4/13 anonim ***** válasza:

Brit összeszerelés a fő hibája. A kombit vagy a kabriót talán gyártotta valamelyik európai bérgyártó cég (Nedcar vagy Valmet), de az alap verzió csak Nagy-Britanniában készül. Illetve 10-15 év távlatából azért elég nehéz megindokolni, hogy egy korabeli "prémium kisautó" mennyivel nyújt többet, mint egy Fiat Punto vagy Ford Fiesta a használtautó vásárlók számára - s erre sajnos az a válasz, hogy az egyediségen és jellemzően erősebb motorokon túl nem nagyon. Veheted BMW árban az alkatrészeket egy Renault Clio kategóriás autóhoz - nem valami jó üzlet.

Ui.: Plusz az 1.6 THP jelzésű Otto motoroknak vannak gyakori hibajelenségei, de az nem típus- hanem motorspecifikus.

2021. máj. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

1.6 THP-t ha BMW-s kérdezel akkor azt mondják sz*r francia (PSA)

Ha franciát kérdezel akkor meg azt mondják, hogy sz*r bmw motor.

Közös fejlesztés. Igazi istencsapása. Arra kell figyelni, hogy ne vegyünk ilyet.

2021. máj. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Akkor tudna valaki ajánlani hasonló kis kategóriájú, de a Mini-hez hasonlóan erősebben motorizált autót ami megbízható is? Vagyis egy igazi zsebgokartot amire számíthatok. Akár lehet drágább is max 2,5 millió? Vagy ilyen tényleg nem létezik?


Mert a 80 lóerős Yaris-októl meg Clio-któl kiráz a hideg és nem akarok minden előzés során elmormolni egy miatyánkot.

2021. máj. 24. 19:14
 7/13 anonim ***** válasza:
Vegyél más motorral Minit
2021. máj. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Vagyis egy igazi zsebgokartot amire számíthatok."


Mazda mx-5.

2021. máj. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#8: A legnagyobb "hibája", hogy nyitott tetős roadster. Illetve nem tudom NB-vel mennyire lehet mellényúlni, de a normális állapotú NC-k már bőven 3 millió felett vannak ahogy nézegettem.
2021. máj. 24. 19:52
 10/13 A kérdező kommentje:
#7: Akkor csak a 2. generációs Mini-kkel van baj? Szóval ilyen 2002 körüliek akár szóba is jöhetnének? 1 millió körül is látok ilyet bár gyanúsan alacsony kilométerrel (az újabb +2013-asokra meg nyilván nem lenne pénzem)
2021. máj. 24. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!