Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen kritériumokkal be...

Ilyen kritériumokkal be mernétek vállalni az autó lízingelését?

Figyelt kérdés

5 éves autóról van szó, átlagos futásteljesítménnyel. Konkrét típust nem szeretnék megadni, de egy alsó-közép kategóriás dízel autóról van szó, viszonylag alacsony a fenntartási költsége.

Az ára ha nem fillérezünk felfelé kerekítve 4 millió.


Jelenleg 1.8-2 milliót szánnék önerőre, 3 vagy max 4 évig lízingelném.


Jelenleg havi 200 a nettó bérem juttatások nélkül, ami várhatóan nőni fog.


Ezekkel a kritériumokkal te be mernéd vállalni az autó lízingelését?



2021. máj. 25. 21:47
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%
#10 Ez butaság. Akkor egy új Vitáját is csak az engedhet meg magának akinek havi 800-1 millió a fizetése?
2021. máj. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
92%
*Vitarár
2021. máj. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Beviz Elek ***** válasza:
82%

Kizárt hogy ennyi fizetéssel ekkora lízingbe/hitelbe ugorjak bele. Mondjuk nagyobb fizetéssel sem, inkább megvárom míg összegyűlik…


Nem igazán értem ezt a mentalitást, mi külföldön élünk, ha 1 évig odafigyelnénk a kiadásokra akkor ezt a 4 milliót félreraknánk az autóra, ehelyett inkább a házhitelt törlesztjük előre vagy más értelmes dologra fordítjuk. Idén vettem meg életem legdrágább és legfiatalabb autóját, egy 10 éves vasat 2.5millióért. Miért kell a semmire így túlvállalnod magad? Miért olyan fontos hogy anyagilag tönkretedd magad? Az a fontos hogy más mit gondol?

2021. máj. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

11:

Abból indulj ki, hogy nem csak egy ember vehet autót, hanem pl. családok, párok. Én nem keresek annyit, de feleségemmel együtt megvan nekünk a nettó 1 millió, de 6 milliónál drágabb kocsit biztosan nem vennénk.


Egyébként ez csak egy ökölszabály, sokminden mástól is függ. Pl. vagyonodtól is, hiszen ha a jövedelmed egy része már tőkejövedelem, akkor más a helyzeted, ahogy az sem mindegy mennyi idős vagy, és sjaát lakasban laksz-e. Aztan az autó sem mindegy, hogy egy új Vitara, aminek relatív olcsó a fenntartása, olcsók az alkatrészek, és új, tehát sokáig jó lesz, vagy egy 10 éves, de használtan annyiba kerülő, mint a Vitara újonnan, luxusautó. Én annyiban módosítanám a szabályt, hogy 3-4 évesnél mondanám a 3-6 hónapot, újnál lehet több valamivel, mondjuk 9 hónap, 3-4 évesnél öregebbnél meg inkább kevesebb hónap.

2021. máj. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
82%
Nemrég lett enyém lízingelés után egy 10 milliós Corvette. Régi vágyam volt egy ilyen autó, és ugyan nem keresek rosszul, de a lízinget választottam. Én maradványértéket is fizettem a végén. Nem kezdek bele részletes pénzügyi elemzésbe, hogy miért volt jobb döntés, mint a hitel, ez így volt jó. Egyébként neked kell érezned, tudnod, hogy bevállalhatod-e. Ugyan a jövőt nem lehet kiszámítani, de akkor is érzi, tudja az ember, hogy mit engedhet meg magának. Ha meg nagyon tetszik, nagyon kell az autó, akkor úgyis behódolsz.
2021. máj. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább csak önerőből vegyél autót, én biztos nem vállalnék be hitelt, főleg nem költségre(autóra mindig kell valami költeni).
2021. máj. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

"napi 100 kilómétert teszek meg munkába és vissza, azt a nettó béren felül fizeti a munkáltató."

Már megbocsájts, de ez évi 50 ezer km-t jelent. Azt ugye tudod, hogy mennyit buksz az autó értékén csak ezért? Aztán a kopó alkatrészekről még nem is beszéltünk. Figyelj, ha ilyen munkahelyed van, kérjél céges autót.


Egyébként lízing önerővel nem logikus. A lízing lényege, hogy a lízingelő cégé marad az autó és te csak használhatod. A szerződés végén (konstrukciótól függően) van lehetőséged maradványértéken megvenni az autót. Pont ezért lehet olyan szerződést is kötni, ami szerint minden szervizköltség az övék. Jól nézd meg, hogy ne valami lehúzás legyen ebből.

Az előre letett pénz hitel esetén szokás, hogy kevesebbet kelljen felvenni a banktól.

2021. máj. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Beviz Elek ***** válasza:
85%

Inkább munkát kellene váltani nem autót. Vicc pénzért messze utazol, az autó amortizációját és a nem fizetett utazás idejét is számold, ne csak azt hogy hó végén mennyi pénzt kapsz.


Nekem 8km/irány, hétvégén még elmegyünk valamerre stb, így tankolok havonta 1x.

2021. máj. 26. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát komolyan a 18-assal értek leginkább egyet. Hogy nettó 200 ezerért napi 100 km-t utazni? Ilyen szar melóhelyet szerintem közelebb is találsz :D. Ez nem az az álommeló meg fizetés, amiért fel kellene kelni 1 órával korábban, meg utazni 50 km-t munkába.


Kettő: És most meg lehet sértődni... Nettó 200 ezres fizetéssel ne akarjál már 4 milliós autót :D. Értem én, hogy habzsolni akarod az életet, meg kell a jó gép, mer neked biztos jár... De ismerd be, nem tartasz ott.

Én is szüleimmel lakom még, havi 400-at keresek, és 3,5 milliós autóm van, amit önerőből kifizettem (igaz, családi kiegészítéssel, amit rendeztem fél év alatt).


Nettó 200 ezres fizuval beleugrani egy lízingbe. MINEK? Teljesen felesleges, átgondolatlan ötlet.


Arról ne is beszéljünk, hogy szerintem ebben a korban legyen az elköltözésed / saját lakás vásárlása a cél. Ne egy kocsiba rakd az összes pénzed + még 3 évre eladósodni. Végére érsz a lízingnek, ott tartasz majd , hogy 28 évesen minimális pénzzel a zsebedben otthon laksz. De legalább van egy 4 milliós kocsid :D.

2021. máj. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Használtautót hitelre/lizingre a legnagyobb ötlet a világon
2021. máj. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!