Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ablakmosó fúvóka csak "pisil",...

Változo2 kérdése:

Ablakmosó fúvóka csak "pisil", de nem hordja fel a szélvédőre a folyadékot. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Egy 2003-as 1.3-as V16-os suzuki swiftről van szó, de lehet hogy ez mellékes. A szivattyú működik, a csövek átjárhatóak. Van valahol szűrő, vagy valami, ami eltömődhetett?

2021. máj. 26. 06:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
márpedig a fúvóka lesz eltömődve... tűves szurkáld meg.
2021. máj. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a tartály volt tele kosszal.

Vedd le és kikell mosni, ott van szűrő és biztos nam megy keresztül rajta.

2021. máj. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A fúvókákat megszurkáltam, sajnos nem hozott javulást, de az ötlet jó volt. Délután akkor tartály mosás! :) Hátha...
2021. máj. 26. 07:23
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A motortérben legalább két helyen szét lehet húzni a gumicsövet, amiben az ablakmosó közlekedik, húzd szét valahol, tegyél alá egy üveget, aztán nézd meg, mennyire gyorsan telik az üveg. Érdemes közben az ablaktörlő motorjának a csatlakozóját lehúzni, ne karcolja össze szárazon a szélvédőt. Így szoktam a maradék nyári szélvédőmosót "leengedni". Egyszerűbb így tesztelni a dugulást, mint kiszedni a tartályt.
2021. máj. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A szivattyú is gyengélkedhet. Elektromos motorok attól, hogy mennek, még nem biztos, hogy megfelelő teljesítménnyel. Pl. ablaktörlőnél tapasztaltam, hogy akadozott és végül a motorcsere oldotta meg.
2021. máj. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Valóban lehet szivattyú probléma is, ez általában a motor halálának a kezdete előbb utóbb bedögölhet.

De lehet sok dzsuvától is. Én az egész rendszert átmosnám, a csöveket is átmosnám ha van otthon kompresszorod akkor levegővel fújasd ki úgy hogy a fúvókákat mindent lekötsz de azért a csövet nem kell kihúzni az autóból és akkor átnyomod rajta a levegőt megsúgom elég sok koszt hozott ki nálam ez a módszer. Aztán jöhet a tartály átmosása, lehet a szűrők is elvannak telve. Az én autómba vagy is a régibe anno a szűrő át volt szakadva ezért jutott be sok mocsok a csövekbe meg úgy mindenhova szinte.

2021. máj. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hááááát,... egy élmény volt kiszedni a tartályt!

Átmostam mindent. Szűrőt sehol nem találtam benne. Ezen kicsit csodálkozok. A csöveken akadálytalanul közlekedik a víz is meg a levegő is, de közvetlen a szivattyú után már alig van nyomás. Próbáltam egy vödörből fel szívatni vele a vizet, hát ott se remekelt, úgy hogy azt hiszem szivattyú csere. De hogy lehet hogy pörög mint a vadállat, és nincs nyomás!?!

2021. máj. 26. 21:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy a motor része attól jó lehet, viszont maga a szivattyú járókerék lehet sérült, kopott, stb. ami magát a nyomást termelné.
2021. máj. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!