Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ragad be néha a fék?

Miért ragad be néha a fék?

Figyelt kérdés
Van egy chevrolet aveo, néha beragad a fék elől annyira hogy alig akar menni az autó. Elől a féknyergeket leszedtem kitakarítottam, olajat leengedtem, új dugattyúkat és betéteket szereltem fel, új olaj, csúszkák takarítása és újrazsírzása, porvédő gumik cserélve, légtelenítés. Ezek megvoltak de még mindig befog néha és eléggé felmelegszik. Mintha nem térnének vissza a helyükre a dugattyúk. Mi lehet még más probléma?

2021. máj. 26. 11:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Főfékhenger.
2021. máj. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%
Írtad, hogy a fenti dolgokat elkövetted vele. Oké, de nem ismerem a képességeidet. Ha feltételezzük, hogy minden rendben azokkal amiket rendbe tettél, akkor nyilatkozz a fékrásegítőről. Milyen van benne?
2021. máj. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Vákumos fékrásegítő van benne
2021. máj. 26. 12:28
 4/18 anonim ***** válasza:
46%

Dugattyúk nem voltak berohadva, berozsdásodva?

Mert akkor a nyerget sem árt szépen finom csiszolópapírral felcsiszolni.

2021. máj. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Kevés rozsda volt a dugattyúk helyén, azt átcsiszoltam 1500-as csiszolópapírral szépen járt utána benne az új dugattyú is kipróbáltam mielőtt még összeraktam az egészet.
2021. máj. 26. 14:24
 6/18 A kérdező kommentje:
Ami érdekes hogy mentem vele kb 10km-t semmi gond nem volt. Beálltam vele az udvarba, lassan gurultam vele egyáltalán nem fogott be. Rá fél órával később kiálltam vele, és már az elindulásnál érezhetően már be volt ragadva.
2021. máj. 26. 14:28
 7/18 anonim ***** válasza:
Hát akkor valóban marad a főfékhenger.
2021. máj. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 krwkco ***** válasza:
Amikor be van ragadva, lazítsd fel a légtelenítőcsavart. Ha spriccel egyet a fékfolyadék, akkor nyomás alatt van a rendszer és a féktől távolabb kell keresni a hibát. Ha nem egyértelmű a spriccelés, akkor próbáld ki egy-két fékezés után azt is, hogy milyen nem beragadt állapotban.
2021. máj. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam beragadás után a bal és jobb elsőnél meglazítottam a légtelenítőcsavart és kispriccelt egy kis olaj és visszaállt utána a dugattyú. Utána mentem újra egy próbakört de ismét ugyanaz, megszorult újra pár fékezés után. Ezután elég kemény lesz a fék is amikor már be van ragadva. Akkor főfékhenger lehet?
2021. máj. 26. 19:32
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg igen. És mivel kétkörös, azért csak elől van gond.
2021. máj. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!