Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » WV Bora1.4Benzin2000esévj....

WV Bora1.4Benzin2000esévj. motorja leállt amikor lejtöről leérve egy körforgalomba értem.Még a lejtőn 5-ből 3-ba váltottam és egész a körforgalomig tartottam a kuplungot hogy majd ott felengedjem.Friss jogsim van.Van tippetek?

Figyelt kérdés
Az autót azonnal újra tudtam indítani minta misem történt volna viszony a kormány szervó elszálltígy kissé megijedtem. Találkozott már valaki hasonlóval?

2021. máj. 26. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
A szervó csak járó motorral működik.
2021. máj. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 krwkco ***** válasza:

- Előfordul, hogy egy autó menet közben leáll üresben. De nem kellene, hogy így legyen. Emögött valami hiba van. Ha van ilyen, akkor sajnos a szerelő vagy szerviz nem fogja megtalálni az okot.

- Ha lassítani akarsz, inkább motorfékkel kell. Nem kinyomott kuplunggal fékezve. Maradj abban a sebességben, ahol vagy. Itt a példáben 5-ösben. Ha leveszed a lábad a gázról, akár ezres fordulatig is lassulhat a motor rángatás nélkül. Közben fékezhetsz is. És csak a kereszteződés előtt kell váltani.

- És igen. Ha szíj hajtja a kormányszervót, akkor megszűnik a rásegítés, ha leáll a motor. Ezért sem kellene kinyomott kuplunggal közlekedni. A hosszasan kinyomott kuplung amúgy is koptatja a kinyomócsapágyat. A hosszabb üresben "vitorlázást" (így hívják) is érdemes kerülni, amig nincs meg a motor hibája.

2021. máj. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Alapjárat problémád van, ezer oka lehet.


Amúgy meg ne gurulgass kinyomott kuplunggal, semmi értelme. Ha motorfékezve mentél volna, úgy nem tudott volna leállni.

2021. máj. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!