Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csere szerződéskor miben...

Csere szerződéskor miben változik az adásvételi kitöltése? Mit kell írni a kialkudott árhoz például?

Figyelt kérdés

#Csere szerződés
2021. máj. 28. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Milyen tárgyakról van szó?


Ha 1:1-ben lesz a csere, akkor ugyanannyi a két tárgy értéke.

De csere esetén miért adásvételit szeretnél kitölteni?

2021. máj. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gépjárműről van szó, nem találtam erre vonatkozó csereszerződés mintát. Illetve ha nem ugyanannyi a két autó értéke akkor hogy néz ki a szerződés?
2021. máj. 28. 16:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Mintát nem is fogsz találni, mert nem így szokták intézni a dolgot. Hanem két adásvételivel.


Ha nagyon akarod, akkor meg lehet próbálni egy sima adásvételit úgy átszerkeszteni, hogy mindkét autó adatai benne legyenek.

Ha az egyik autó 500 forintot ér, a másik pedig 1000-et,akkor az nem 1:1-es csere, ott még 500-at rá kell fizetni.

2021. máj. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na igen, két adásvételire gondoltam én is, az a kérdés hogy akkor csak a különbözetet kell beleírni, vagy valahogy meg kell említeni hogy a másik auto + x összeg az ár?
2021. máj. 28. 17:43
 5/8 A kérdező kommentje:
Vagy csak simán beírom a teljes árat (különbözet nélkül) ahogy van, és meg sem említem a cserét?
2021. máj. 28. 17:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha két adásvételi van, akkor papíron pénzért veszed, adod, nem másik kocsira cseréled.
2021. máj. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szuper köszi! És akkor nem lehet ebből később bajom hogy a valóságban mivel meg mennyit fizettem ugye?
2021. máj. 28. 17:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz? Hogy honnan volt pénzed rá? Hát onnan, hogy eladtad az autódat és annak az árán vetted. Így nem kell illetéket sem fizetni.
2021. máj. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!