Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kiskorúan lehet adásvételi...

Kiskorúan lehet adásvételi szerződést írni?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi ha veszek pl. egy mocit,akkor kilehet tölteni az én adataimmal az adásvételi szerződést?ugy értem hogy ezéért nem büntetnek meg?16 éves vagyok!
2012. márc. 22. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel nem vagy felnőtt így te nem is köthetsz adásvételi szerződést.Kell egy felnőtt aláírása is.
2012. márc. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen,ha egy felnőtttől veszem és ő odairja az adatait akkorsem?
2012. márc. 22. 19:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom akkor szülő/gondviselő aláírása kell.
2012. márc. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem. Vevő sem lehetsz 18 év alatt, korlátozottan cselekvőképes vagy a jog szerint.
2012. márc. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!

Ha segédmotorra szeretnél adásvételit írni akkor 14éves életkorodat be kell tölteni!Érvényes személyi,és lakcímkártyával kell rendelkezned,esetleg egy M-s jogsival de az nem muszáj.Szóval ha segédmotorra akarsz venni,akkor nyugodtan kitöltheted az adásvételit a te neveddel,címeddel,okmányaiddal,3db tanu kell hozzá,akár a te részedről,akár a másik ember részéről.Mellesleg 15éves koromban én is töltöttem már ki(én nevemen volt)egy malaguti F12-es robogó.Igazából annyi a hátránya hogy biztosításod egy kicsit több lesz.

2012. márc. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
értem köszi!
2012. márc. 22. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!