Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megoldható-e az, hogyha az...

Megoldható-e az, hogyha az autón alapból kisebb fékek vannak akkkor azokat lecserélni nagyobb tárcsákra és betétekre? Ha igen nem szüksége feltűntetni sehol?

Figyelt kérdés
Részletes válaszokat megköszönöm:)

2021. máj. 29. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy kisebb fékek vannak ?

Gyárilag vagy már meg kókányolták?

De a féket és az egész fékrendszert elég komoly számítás előzi meg hogy milyet tegyenek egy autóra.

Ha pedig ne jól fog a gyári fék akkor ott nem jó valami.

2021. máj. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, fellehet, ha elfér.
2021. máj. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha cserelsz konzolt akkor igen lehet nagyobb. A féket kutya nem nézi h gyári vagy sem.
2021. máj. 30. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
A legjobb ha az adott típust szerelték gyárilag is nagyobb fékekkel motorváltozattól függően. Akkor jó eséllyel nem kell semmit barkácsolni, csak tárácsát, betéteket és féknyerget cserélsz. Feltüntetni nem kell, a lényeg, hogy hozza a megfelelő fékhatást.
2021. máj. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja meg még arra kell figyelni, hogy a felni elférjen a nagyobb fékekkel.

Az én autómat pl szerelték elöl 280-as és 308 mm-es tárcsákkal is. A 280-asnál még felmegy a 15"-os felni is és attől felfelé. A 308-anál már nem fél el fizikailag a 15-ös felni, csak 16-ostól felfelé.

2021. máj. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy nagyobb tárcsát tudjatok feltenni, konzolt kell cserélni!!! 280ról mondjuk 308ig van 3 centi, a tárcsa beleérne a gyári konzolba, és a nyereg is nagyobb...

Ezenfelül főfékhengert is kell cserélni.

Köszi a lepontozást.

2021. máj. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem ezt írtam? "...tárácsát, betéteket és féknyerget cserélsz." A nyereg természetesen kompletten értendő. Én sem úgy gondoltam hogy a nagyobb nyerget rakod a kisebb tartókonzolra, bele se férne.
2021. máj. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Baromság az egész.... Amennyi pénzbe meg munkába kerül.

Inkább vegyél jó minőségű féktárcsákat és fékpofákat és meg is van a jó fékhatás?


Vagy a kinézet miatt akarod?

2021. máj. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!