Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért jó az bizonyos motorosok...

Miért jó az bizonyos motorosoknak, hogy olyan hangos a motorjuk, hogy meg lehet tőle süketülni?

Figyelt kérdés
Valamit buherálnak a kipufogóval és attól olyan hangos, hogy simán hallás károsodást okoz ha elhúz mellettem az utcán egy ilyen. Szabályos ez? Mit élveznek ebben? Ők már megsüketültek ezért nem zavarja őket? A zsernyákok miért nem meszelik le őket?

2021. máj. 29. 23:58
 1/7 anonim ***** válasza:
36%

van akinek azért hangos hogy az autósok könnyebben észrevegyék és így biztonaágosabb

másik fele meg csak hogy legyen mivel felvágni

2021. máj. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
Én is hangossá tenném, ha motoroznék, hogy ha már nem figyelnek az autósok, akkor is észrevegyenek, végülis az én életemről van szó…
2021. máj. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Több logikai bukfenc is van a válaszaitokban. 1. Ha az autóson füles van, vagy hangosan hallgat zenét akkor ugyanúgy nem veszi észre a hangos motorost mint a hangtalant. 2. A hangos motor is csak gázadáskor hangos, tehát ha nem ad épp gázt ugyanaz van mint egy hangtalan motorossal. 3. Ha minden motoros hangos lenne, hogy észrevegyék, akkor a nagy hanzavar miatt nem lehetne megállapítani, hogy melyik motoros a hangos melyik nem így a hangos motoros is ugyanolyan esélyekkel indulna mint a hangtalan hangtalan. 4. A nagy hangerő megzavarja az autósok és a többi közlekedőt ezért további balesetveszélyt okoz.
2021. máj. 30. 00:42
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Bebizonyították ezerszer hogy nem veszik észre jobban. Arra jó csak hogy városban nagy zajt csináljon és bizonyos lakásokban ne lehessen megmaradni tönkretegyuk mas életet.


Nekem a gyári kipuff van fenn és még elek.

2021. máj. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%

Én is gyári kipufogóval használtam a motorom, de ha nyeleltem ez is 94 dB-volt, viszont normális közlekedéskor alig lehetett hallani. Persze autókhoz képest ez is zajos.

Viszont nekem nem is kellett füldugó egy hosszú úton :).


Másik szemszögből nézve objektívan:

Minek egy autóra sport dob? Miért kell feltenni a lehető legnagyobb alufelnit amit az előírások megengednek, vagy sokszor még 1"-al nagyobbat? Miért kell az autó gyári hangrendszerét módosítani akár egy erősítő mélyláda kombóval?


Na mindkét jármű tuningra 1000 ember 1000 választ fog adni. A különbség abban rejlik, hogy egy autón jóval több a lehetőség e téren a motorhoz képest. Így akinek van ezekre igénye az előbb utóbb meg is csinálja/csináltatja magának.

2021. máj. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Ugyanazért, amiért autóban is. Tetszik nekik.
2021. máj. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
24%

"Buherálnak.......zsernyákok"....

A használt kifejezések alapján úgy tűnik ismét előkerült feljelentgető elvtárs az '50-es évekből.

Kapott egy új hallókészüléket, és most újra aktív. :D

2021. máj. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!