Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Friss jogsisként, melyik...

Karcsi022 kérdése:

Friss jogsisként, melyik autót ajánlanátok e 2közül?

Figyelt kérdés
Persze ha van más tipp, illetve hogy miért azt ajánlanátok, kérlek szépen írjátok le!

2021. máj. 30. 15:37
A kérdező szavazást indított:
Skoda Fabia (2002-től)
Suzuki Swift (2001-től)
24 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
33%

Ugyan azt, amit egy nem friss jogsisnak: amelyik jobban megfelel, jobban tetszik, ár/érték arányban jobb.

Mennyi a keret? Én ha tehetném, akkor hozzácsapnék még pár száz ezret, és 500-800 ezer körül vennék egy A4 B5-öt mondjuk. Galvanizált karosszéria, nehezebb kifogni belőlük olyat ami szét van rohadva, mint ami nincs. Ha nem töröd össze, akkor egy ilyen autó szerkezetileg még 15 évig biztos autó lesz. A Fabia-ról ezt ilyen bátran nem merném kijelenteni. Ahogy a Swift-ről se. A magyarok eléggé rohadnak, japán importot vegyél, ha végül amellett döntesz.

2021. máj. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Swift olcsóbb, Fabia modernebb. Ha meg tudsz engedni magadnak egy Fabiat is, akkor én csak azt választanám. Kényelmesebb, biztonságosabb, jobban is megy. Megbízhatóságban nincs sok különbség, az általános fenntartása viszont a Swiftnek kicsit kevesebb. Nem sokkal. Szóval mint mondtam, ha belefér a keretbe, akkor inkább Fabia. Ha viszont a lehető legkevesebbet akarod költeni, akkor is Swift helyett javasolnék inkább egy F Astrát, ami kb. azonos árú és fenntartású, de szintén biztonságosabb és kényelmesebb, mint a Swift.


Egyébként örülök, hogy vannak még normális emberek, akik nem bréemvével, meg ódival akarnak kezdeni.

2021. máj. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a kezdő vezetők az autó hosszától szoktak eleinte megijedni parkolásnál, de sem a Fabia sem a Swift nem hosszú, szóval ilyen téren szerintem kb mindegy. A régebbi Fabia-k viszont tapasztalatom szerint jobban mennek mint a Swift-ek, és nagy oldalszélben kamion mellett nem is rángatnak annyira, szóval manőverezgetés céljából én személy szerint okosabb választásnak tartom a Fabia-t, illetve érzésem szerint jobban egyben vannak. Igaz nem utaztam még régebbi Swift-ben csak háromszor talán, de nekem mindig az volt az érzésem hogy valami vékony aluminium dobozban ülök. Ennek ellenére (!!!) tudom hogy sokan nagyon szeretik, szóval azt mondom hogy valamilyen szinten azt is nézd hogy neked melyik jön be, és ne csak szigorúan azt, hogy melyik lenne praktikusabb választás, olyan nagyon úgy gondolom hogy egy közel 20 éves autóval már nem lehet mellényúlni.
2021. máj. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Fabia

Ugyan arra a padlólemezre épül, ugyan az a technika mint a VW Polo 4.

Motorválasztékát tekintve az 1.2 es benzinest nem ajánlom, gyenge is, teljesitményéhez képest sokat is eszik meg még problémás is. Legjobb választás az 1.4 PDTDI. 5l alatt van a fogyasztása, és a világból kimegy kétszer, meg vissza is jön.

2021. máj. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!🙂
2021. máj. 30. 18:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Swift-tel csak óvatosan. Nekünk volt a családban 3 is ebből a generációból, mind szétrohadt. Nemrég vett az egyik volt szaktársam egyet majdnem 3 kilóért, elvitte utána szerelőhöz, aki azt mondta hogy anyagilag a legjobb opció az, ha viszi a bontóba. Egy-két tenyérnyi ÉP felület volt az autó alján összesen. Szóval könnyű mellényúlni. Ha a kínálat tetejéből válogatsz, akkor talán nem lesz ilyen gond. Bár kérdés, hogy annyit megér-e egy Swift...
2021. máj. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!