Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift 1.3 (2005) Ajánl...

Suzuki Swift 1.3 (2005) Ajánlanátok rá remek minőségű nem gagyi aksit, és szintén minőségi ablak törlő lapátot?

Figyelt kérdés
A címben leírtakon kívűl még egy kérdésem lenne. Tudom hogy kissé hülye kérdés, de fogalkoztat a dolog. Most benne van a téli hűtő folyadék. Ilyenkor tavasszal és ősszel teljesen cserélgetni kell azt? vagyis teljesen eresszem le, és tegyek bele nyárit, aztán ősszel meg téli fagyálló hütő folyadékot? hogy müködik ez?
2021. ápr. 17. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Hűtőfolyadék más néven fagyálló. Nyáron nincs fagy, szóval nem létezik "nyári fagyálló". Nem kell cserélni semmit.


Márkából pedig mindkettőből Bosch.

2021. ápr. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ablaktörlőből nem az "ECO" Bosch, ami újradoozolt kínai, hanem a háromszor annyiba kerülő "igazi" Bosch.
2021. ápr. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1:

Akkor csak ősszel kell lecserélni a fagyállót és ujra tölteni tisztával?

2021. ápr. 17. 11:40
 4/7 A kérdező kommentje:
2: Mit jelent az a 3 szor annyi?
2021. ápr. 17. 11:42
 5/7 anonim ***** válasza:

#3 Nem kell cserélni évente. 3-4 évente nem árt, de ha az állapota rendben van, akkor nem muszáj.


A hűtőfolyadék fagyállóból és vízből áll. Minél töményebben van keverve, annál alacsonyabb a fagypontja. Refraktométerrel mérjük a fagyáspontját. Télen legalább -25C kellene, hogy legyen a teljes biztonságért, ha ennél magasabb, akkor egyszerűen töményet kell önteni hozzá. Ha alacsonyabb, az nem baj, sokaknál látni -40, vagy akár -50-es keveréket is, szóval az alacsonyabb az oké, a magasabb az nem, hisz ha belefagy a folyadék egy hideg éjszakán, az nagyon nagy baj. Nyáron -10-ig mondjuk jónak, mivel ugye a fagyás nem probléma, viszont a fagyállóban vannak fontos adalékok, amik egészségesen tartják az egész hűtőrendszert, szóval legalább egy -10 fokos koncentráció ilyenkor is ajánlott. De persze ha mondjuk télre kapott egy jó -40 fokosat, akkor az tökéletes lesz nyáron is, nem kell hozzányúlni.


Egy szó mint száz: nem kell minden ősszel cserélni, csak kérni bármelyik szervizben egy gyors mérést, ezt szerintem szinte bárki megcsinálja ingyen, hisz szó szerint 10 másodperc az egész művelet. Ha -25 vagy alacsonyabb, akkor nem kell csinálni semmit, tökéletes lesz a télre. Ha magasabb, akkor töményet kell hozzá adni. Cserélni pedig csak akkor, ha rossz minőségű (megintcsak kérd a szerviz véleményét), vagy ha nagyon precíz akarsz lenni, amit én személy szerint becsülök, akkor 3-4 évente.

2021. ápr. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkuból szerintem Exide vagy Banner jó választás lenne, ablaktörlőből SWF/Valeo, Denso, Bosch.
2021. ápr. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5 te nagy szakérő vagy segits nekem

a kiegyenlítő tartályom üres az normális? vagy csak tulfolyónak kéne lennie?

a hütőben van viz a kis mutató mindig középen van nem forr fel jó ez?


kérdező a boscht javaslom ez az akksi 4 éves nagyon jól indit

12v 45ah kék tetejü

2021. ápr. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!