Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha 5w40-nel meg 10w40-nel is...

Ha 5w40-nel meg 10w40-nel is miért ugyanannyi az olajfogyasztásom?

Figyelt kérdés

Elvileg a 10w sűrűbb valamivel, de akkor hogy lehet hogy szinte a kettő között ugyanannyi az olajfogyasztásom 1000 km-en?

Melegoldalin kellene növelni viszkozitást hogy ne legyen vagyis inkább kevesebb olajfogyasztásom legyen?


Tudom, olajjal nem javítjuk meg a motort. De most motorgenerálra nincs pénzem, viszont 5w50 meg szerepel a kézikönyvben, hogy mehet ez is az autóba. Ezért is gondoltam hogy akkor talán olajcserével kellene kezdeni aztán meglátjuk.



2021. máj. 31. 16:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell semmit se emelni, rendbe kell rakni a motort
2021. máj. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

"Melegoldalin kellene növelni viszkozitást hogy ne legyen vagyis inkább kevesebb olajfogyasztásom legyen?"

igy van, ha hosszu utakon, uzemmelegen eszi az olajat, akkor a W utani szamot kell novelni, pl 10W50, 5W50

meg ugye termeszetesen ha a normalisnal joval erosebben eszi az olajat, akkor van mar egy kis kopas, vagy valahol elszivarog, de vagy igy vagy ugy, javitani lenne erdemes nemsokara

2021. máj. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
cseréld ki a tömitéseket sziomeringeket
2021. máj. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Honnan szeditek ezt az eszi nem eszi sületlenséget? Azt hiszitek a sűrűbb olaj meglátja a szelepszárszimeringen a rést és megijed tőle? Nem megy át rajta? Üljetek már vissza az iskolapadba. Nagyon rátok fér.
2021. máj. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ezt már kérdezted.

De tudod, az olaj nyomás alatt van a rendszerben, és a nyomást baromira nem érdekli a viszkozitás.

Annak, egy jól tömített motornál van jelentősége.

2021. máj. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőnek W40 a melegoldali viszkozitása, tehát ugyanúgy fogyasztja mindkettőt. Amúgy is rosszul vagyok ettől, ha valaki "vastagabb" olajjal akarja megszüntetni az olajfogyasztást. Ha eszik is valamennyi olajat, akkor tölts utána és kész, már ha nem akarsz motorfelújítást.
2021. máj. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
6 os kösd fel a gatyád mert ez létező jelenség, konkrétan ha már fossa az olajat akkor jön a MOL botond ami egy állat olaj kb traktorba való de beöntik és bezárja a hézagot, télen leengedik és mehet a 10w40 a botondos lerakodás miatt nem folyik ki XDDDD
2021. máj. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

7es

Persze tudom, hogy pont a 40 éves tapasztalattal rendelkező nagy szakik ajánlják ezt a barbárságot, elég szomorú.

2021. máj. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
8 részben megértem mert már nincs kedvük ilyen nagy munkákkal főleg 40 év után már csak olajcserét vállalnak be mert elegük van.
2021. máj. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
És lám eltűnt az olajfogyasztás, 5w50-nel. 1000 km alatt semmit nem fogyasztott el.
2021. jún. 1. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!