Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő alatt melegszik be...

Mennyi idő alatt melegszik be egy autó motorja?

Figyelt kérdés
Egy 2013 Ford Mondeo 163 lovas 2.0 dízellel val szemezek és kíváncsi vagyok hogy nagyjából mennyi idő/ km alatt éri el azt a hőfokot ahol egy picit jobban lehet neki nyomni, nem száguldozni.
2021. jún. 1. 19:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

9: nem, így használtam 6 éven keresztül csak és kizárólag rövid távra az autót. (Naponta 5-10* 2-6km között) majdnem 100e kmen keresztül. Télen faztam és volt 3 km-es a táv hát hadd ne fagyjak meg.

Utána pd VW lett az utód az már letilt ha a gázt nyomom fékezés közben, az vackabb.


Az autónak semmi baja se volt olajat se ette indult megállt. Azt eladtam ismerősnek aki tudta hogy mit kapott na nála meg belement sok km, 400 e km felett is motor turbo minden a gyári javítás mentes.

2021. jún. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
60%
Nem vagy normalis
2021. jún. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Dízelmotor és dízelmotor között is óriási különbségek lehetnek, még egy márkán belül is!

Az előző autómnál elég volt 5-6 km, télen kemény mínuszoknál tanán 8-9 hogy a víz 90 fokos legyen. Pedig már ez is modern CR-dízel volt. Nyilván az olaj ekkor még nem éri el az üzemi hőfoket, de én ekkortól ha nem is padlózom, már nem óvatoskodok, normál vezetési stílussal használom. Így is több mint 300.000 km-t elgurult alatta úgy, hogy nem volt mérhető olajfogyasztás.

A mostani autóm is dízel, ugyanaz a márka, még a lökettérfogat is hasonló, 100ccm-rel kisebb mindössze. Ez kegyetlen lassan melegszik. Legalább 8-10 km kell neki jó időben, télen még több, hogy elérje a 90 fokot. Nem, nem rossz a termosztát, 0 km-es korától ilyen.

2021. jún. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!