Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehet az ha ha a suzuki...

Mitől lehet az ha ha a suzuki nehezen veszi a hátramenetet?

Figyelt kérdés

Eddig úgy csináltam, h betettem 1-esbe aztán hátra, és nem volt semmi gond, de 1 hete kb az van, hogy nem akar teljesen bemenni a hátramenetbe, csak félig, és ha ráengedem a kuplungot, akkor csikorogna.


És akkor Váltogatok 4-esbe, aztán 1-esbe párszor, és utána azért hátra megy, meg nem is mindig van ez, de amikor állt az autó, és úgy kell elindulni, akkor fél percig kell csesztetni a váltót a hátramenet miatt.


Wagon r+ az autó



2021. jún. 3. 12:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a kulisszára tippelnék.
2021. jún. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 krwkco ***** válasza:
45%

Az első tippem, hogy megváltozott a váltási rutinod. A kuplung kinyomás után nem szabad semennyit várni, azonnal indítani kell a váltókart.

Ez azon alapszik, hogy üresben a motor forgatja a váltóban a fogaskerekeket, de a kuplung kinyomásakor ezek kb. 1 másodperc alatt leállnak. Ezt a váltó hangján is hallani. Az az ideális, ha még a fogaskerekek leállása előtt befejezed a váltókar mozdulatot. Mert ekkor nem tud a hátramenet egyenes fogazású kereke fog-a-foggal ütközni, mert még kicsit forog.

Ezzel a működéssel kapcsolatos, ha valami hiba miatt nehezebb a váltás. Akkor valami gyorsabban fékezi a váltót. Pl. besűrűsödött olaj, hibás csapágy, stb...

2021. jún. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nehezen veszi, de ha egy határozott mozdulattal teszem bele, akkor belemegy. Váltóolaj volt cserélve? Ha nem, akkor azt ajánlanám.
2021. jún. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kuplung kopása is okozhatja.
2021. jún. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem emel ki a kuplung.
2021. jún. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 krwkco ***** válasza:
100%
Ha nem emelne ki a kuplung, akkor recsegne a váltó a kapcsoláskor. És minden sebességben.
2021. jún. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Volt cserélve váltó olaj, akkor úgy 2 hétig picit könnyebben járt a váltó, azóta ugyan olyan, de nem vészes. Azóta nem mentem még vele, de majd kipróbálom amiket írtatok.
2021. jún. 4. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!