Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyszerű laikus emberként...

Egyszerű laikus emberként hogyan válasszak, nyári gumiabroncsot C corsára? Egy weboldalon néztem pl. már 9000ft.tól rengeteg gumit kínálnak.

Figyelt kérdés
2021. jún. 4. 05:20
 1/8 A kérdező kommentje:
Melyik vagy melyek azok a márkák amiket már meg szabad venni? Köszönöm.
2021. jún. 4. 05:23
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Peldaul infinity, nankang. Corsara tökéletes.
2021. jún. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%

Vegyél 4 évszakosat és tökéletes.

Megspórolsz minden évben minimum 20000 ft-ot a le és fel szerelgetésekkel.

Egyébként túl van ez a gumi dolog lihegve.

2021. jún. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

:O Én magamnak cserélem a téli-nyári szettet és soha nem kértem még magamtól 20.000Ft-ot. Gumishoz akkor járok ha új gumit kell felrakni, vagy centríroztatni kell.

Gumin soha nem spórolnék. Az autó egyik legfontosabb biztonsági eleme. Ezen kívül nem egy-két évre veszek gumit. (Most jöhet, hogy boltba járok autóval... Amúgy autópályán ingázom több száz km-re, évi kb 28-30e km-t megyek. De téli-nyári gumiszettet használva nekem valahogy nem kopik le egy-két év alatt egy új gumiszett, mint itt egyeseknek.) 5-6 évre történő beruházásnál hogy most pl. 92eFt-ot, vagy 103e Ft-ot fizetek, ilyen értéknél már azt mondom, hogy majdnem mindegy. Nem azon a különbözeten rugóznék. Pedig én sem szóróm a pénzt, de fillérszexuáló sem vagyok. Ha már ennyi pénzt ki kell adni több évre, akkor a teszteken minél jobban szereplő, márkás gumit veszek.

Gondolom most kapom a lepontozásokat, mert nem azt írtam, hogy egy Corsra teljesen jó a legolcsóbb árokparton talált használt linglong gumi is. Az a baj, hogy a forgalmi szituációk nincsenek tekintettel az autók márkájára, vagy korára. Ha vészfékezni kell, a legkevésbé az autó márkája fog számítani. Egy Corsa is képes felgyorsulni 90-130 km/h-ra. De még 50km/h-ról fékezve is van nem kevés fékút. Fékezésnél kicsi a tömeg, oké, de cserébe a gumik is általában keskenyek. Ezért nem feltétlenül a legolcsóbbat venném. Hosszabb távon nem biztos, hogy megéri az a pár ezer forint "spórolás". De ez csak az én véleményem.

2021. jún. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Gumin, féken nem spórolunk, mert sokkal olcsóbbak, mint a kórház/lakatos irányvonal.


Michelin energy saver, continental ecocontact, bridgestone turanza. Ezek mind keményebb keverékek, tartós használatra.


Télen vagyis november elejétől márciusig pedig egyértelműen csakis téligumi. Reggel elindul mindenki száraz időben, majd napközben esik 3 cm hó, a nyári gumisok szopnak, mint a torkosborz hazafelé. A téli gumis autós meg nem érti, miért van beállva minden...

2021. jún. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Kerékméret függő, de a 9 ezer nagyon olcsónak tűnik. Szerintem a középkategóriát érdemes belőni (Falken, Hankook), vagy prémium négyévszakost.
2021. jún. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%

Gumiválasztásnál sose az autó értékét, hanem a saját testi épséged értékét vedd alapul. Sokan elkezdik a fikázást, ha meglátnak valami nagykorú autón olyan gumiszettet, ami kb. az autó értékének a negyede. Pedig nincs miért, csak az autó értéke csökkent az évekkel, a benne ülőké nem. A helyedben a középkategória tetejéről választanék, vagy ha telik rá, valami prémium márkát, a Corsa "virsligumi" méretében ezek sem túl drágák.


Ha négyévszakoson gondolkozol, akkor télen csak az a néhány prémium márka fogja hozni télen egy közepes téli gumi szintjét.

2021. jún. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

155/80 R13

Ebből 11 000 ft-ért láttam Hankook-ot.


Nem a legolcsóbb.

185/65 R15-öt vettem én 16 000 ft-ért.

2021. jún. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!