Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő motor 185cm, 80kg-hoz?

Kezdő motor 185cm, 80kg-hoz?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni komolyabban motorozni. A kérdésben látható paraméterekkel rendelkezem fizikailag. Van kisebb tapasztalatom (2-3 ezer kilométer) egy 50 köbcentis Verhovinán, ezen már nagyjából megtanultam az alapokat de jóval elmarad a tudásom azoktól, akik rendes motoros iskolát elvégeztek. Nálunk kisebb ismeretséggel megszerezhető a motoros jogsi, anélkül, hogy képzésben részt veszel (külföld, ne kérdezzétek xd, nagy itt a korrupció). Így lényegében bármilyen motort vehetnék de szeretnék fokozatosan haladni és normálisan megtanulni. Első sorban a Yamaha ybr 125 illetve a Honda CB125F a két kiszemelt példány amivel úgy komolyabban megismerkedhetnék az vezetés technikával. Mit gondoltok a magasságom akadály lehet, vagy ezek jó választások lennének, vagy esetleg van más jó kezdőmotor ami kisköbcentis?

2021. jún. 5. 17:34
 1/2 anonim ***** válasza:
ehhez a súlyhoz és magassághoz kicsit kevés lenne egy ybr, én honda xl 125 varadero vagy derbi terra 125 között választanék, kettő közül inkább a honda ami jobban megérné anyagilag és alkatrész ellátottság miatt, v2-es motor sem hátrány
2021. jún. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha van már 2-3 ezer km tapasztalatod 50-esen, én elgondolkoznék 250-es motoron is akár. Azzal már szinte bárhol fel tudod venni a forgalom ritmusát, nem nyomnak le. CBF125F szerintem amúgy is alacsony neked, vagy max pont jó. Amúgy ha hatékonyan akarsz fejlődni, veszel egy CRF250L-t, és azzal tudsz gyakorolni földutakon, megcsúszás, kezelés, ilyesmi. Hatékonyan fejleszti az onroad képességeket is. Illetve azzal ki tudod találni, hogy mi tetszik, és a későbbiekben olyan irányba folytatod. Sokak szerint eg, kisebb enduro lehet az egyik legjobb kezdésnek, a hatalmas rugalmassága miatt. Szerintem van benne valami.
2021. jún. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!