Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorkerékpárnál mikor jön el...

Motorkerékpárnál mikor jön el az a pont, hogy "érzem" a gépet?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy Suzuki Burgman-t első motornak, nagyjából 100-200 kilométert mentem vele eddig. Az a táv autóval is kevés lenne a megszokáshoz, de motoron nagyon bénának érzem magam. Nem merek elmenni az álló kocsisor mellett, nehogy meghúzzam a gépet vagy más kocsiját, így aztán ugyanúgy araszolok a dugóban, mintha autóval mennék. Mások meg csak néznek, hogy ez miért ácsorog a motorral. Nektek mikor jött el az a pillanat, hogy hozzánőttetek a géphez, bátran közlekedtetek vele?

2021. máj. 11. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Nem közlekedtem én sem bátran az elejn,de muszály kicsit bátrabban menni mert ha félni fogsz rajta akkor nem fogsz tudni 100-% figyelni a motorra.Plusz a szenvedélyt sem fogod érezni,mert csak parázol mindentől.
2021. máj. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Rutinozz egy kicsit valahol, míg jobban ráérzel a motor méreteire, irányíthatóságára.
2021. máj. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Változó, lassú folyamat. Gyakorlás mennyiségétől is függ. Legalább 1-2000 km, amíg ezt magáról a legtöbb ember finoman elmondhatja (ha közben aktívan gyakorol, nem csak motorozgat mindenféle tudatosság nélkül). De mindig lehet újat tanulni, addigi tudást magasabb szintre emelni. Én kb 2000 km után mentem el utassal 2000 km-es túrára, de ott rengeteget tanultam még, utassal megint teljesen más dolog motorozni. Utólag visszanézve bátrak voltunk mindketten, talán kicsit felelőtlen is voltam, de szerencsére semmi baj nem történt.


Amíg valamit nem mersz, addig ne csináld. Abból lesznek a bajok, balesetek. Nem véletlenül van benned a félsz a legtöbb esetben. Esetleg érdemes lehet elmenni vezetéstechnikai oktatásra, vagy venni magadnak pár bóját aztán rutinozni valahol. Csak gyakorlás segíthet.


60 ezer km után is úgy érzem, bőven van még mit tanulnom. Bőőőőven.

2021. máj. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"muszály kicsit bátrabban menni"


Nem muszáj. Normális közlekedéssel is "ráérez" és egyre kijjebb tudja tolni a határokat biztonságos körülmények között. Legveszélyesebb amikor a bátorság párosul a rutintalansággal.

2021. máj. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 veterán vas ***** válasza:
100%

Nem kell siettetni, majd ráérzel.

Sajnos egyeseknél, idő előtt kialakul a magabiztosság érzése.

2021. máj. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!