Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 20éves az autónk, motorikusan...

20éves az autónk, motorikusan tökéletes, viszont sok elemet ki kell cserélni alul mert rozsdás. Kijavítanád magad, karosszériás lévén, elvinnéd szerelőhöz, vagy vennél másikat? Ennek jelenleg nincs ára.

Figyelt kérdés
2021. jún. 6. 08:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt neked kell tudnod, hogy megéri-e vagy sem
2021. jún. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%
Mennyire életszerű, hogy egy karosszériás itt a gyk-n kérdezi meg, hogy a válaszolók látatlanban kilakatolnák-e a titkos gyártmányú 20 éves autót....
2021. jún. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Annyiból hogy rengeteg munka van vele. A gyártmány jelen esetben lényegtelen.
2021. jún. 6. 08:39
 4/20 anonim ***** válasza:
66%
Ja, a gyártmány lényegtelen. :-) Egyre mélyebbre ásod magad.
2021. jún. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Eladom alkatrésznek és veszek másikat.
2021. jún. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
57%
Úgy vagy te karosszériás, mint én gyk-moderátor. :-)
2021. jún. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
71%

Ha karosszériás lennél, pontosan tudnád.

Egyébként nem javítgatnám, ha annyira oda van, hogy "sok elemet ki kell cserélni alul mert rozsdás", akkor az a szitává rohadt kategória. Nincs értelme rálocsolni százezreket, hogy két év múlva újra elkezdje ledobni a rozsda a festéket. El kell adni így, ahogy van, aztán venni egy fiatalabbat.

2021. jún. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 crudy ***** válasza:
80%
Szerintem, pont a gyartmany lenne ebben donto. Ha egy mindenki szamara ertektelen fos dacia akkor meg a bontoba is massal vitetnem el. Ha valami szivemhez kozel allo, akkor neki esnek es szep aprankent megcsinalnam
2021. jún. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Igen, megbízható autó, nem cserélgetem a kocsikat ha van rajta egy karc. Kezdő vagyok, nem tudom mikorra végeznék vele.
2021. jún. 6. 09:05
 10/20 krwkco ***** válasza:
66%

"sok elemet ki kell cserélni alul mert rozsdás"

Egy öreg autó használati értéke kb. évi 100 ezer Ft. Hány évig akarod megtartani, illetev ha kijavítod, szerinted hany évig lesz jó? Legyen mondjuk 5 év. Akkor maximum 500 ezer Ft használati értéket tudsz létrehozni.

Tegyük fel, hogy átlagban évi 50 ezret kell majd költened olyan javításokra, ami az autó korából következik. Ami új autónál is előfordul, olajcsere, gumicsere, fékpofák, stb... nem számít ide.

Ebből kijön, hogy akkor éri meg kilakatolni, ha kb. 250 ezerből kijön. Utánanézhetsz, hogy mennyibe kerülnek a javítóelemek, lemezek, egyéb anyag. Ha hobbiból vagy tanulásképpen csinálod, akkor munkadíjat nem kell számolni. Ha e helyett pénzt tudnál keresni, akkor igen.

Hát valahogy így.

2021. jún. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!