Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Felelőtlenség lenne Yamaha...

Felelőtlenség lenne Yamaha R1-re váltani?

Figyelt kérdés
Két éve vásároltam egy Yamaha R3-at. Még három évig tervezem használni a gépet, utána váltani szeretnék. Azért egy 300-as és egy 1000-es között fényévnyi különbség van de valahogy vágyom arra a motorra. Szerintetek hülyeség lenne?

2021. jún. 6. 08:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát az r1 az négyszer olyan erős,ha úgy érzed hogy két év tapasztalata elég akkor vedd meg de én még nem tudnám ajnlani. Egyszerűen két év rapasztalattal túlságosan is korán lenne. De egy dolog biztos,hogy nem a motor öl meg hanem a vezetési stílus szóval ha úgy érzed akkor vedd meg
2021. jún. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40%
A teljesítmény önmagában kevés bajt okoz csak, a motor súlya, egyenes úttartása (nagyobb kerekek miatt) már inkább.
2021. jún. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem hülyeség. Bőven elég 600-asra váltani, és ha már kimotoroztad rendesen, és kevésnek érzed, akkor válts ezresre.
2021. jún. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

#3

Teljesen igazad van. Ha már ennyire tetszenek az r1esek akkor vegyél egy r6ost mert az bőven jó még neked. Aztán még két-három év és válthatsz r1re

Egyes voltam

2021. jún. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a válaszokat!
2021. jún. 6. 09:54
 6/16 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem meg tök mindegy. Én 6 év kihagyás után ültem fel 1000es motorra, 125ről, ennek már jópár éve. Ha hülyegyerek módjára közlekedsz akkor a 600al is összetöröd magad, ha pedig ésszel használod, lehet alattad 180le is...
2021. jún. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem ajánlott a szavaidból, megfogalmazásod módjából ítélve. Nekem van egy 300-as motorom, meg egy 900-as,ami súlyban hasonló az R1-hez. Ég és föld a különbség a kettő között. 2 év után szerintem még nincs meg az a tapasztalatod, ami egy R1-hez kell. Persze ez függ attól is, hogy mennyire fejlesztettél magadon aktívan az utóbbi 2 évben.

Szerintem egy kisebb motorból közúton sokkal nagyobb élvezetet lehet kivenni a KRESZ keretein nagyjából belül maradva, így maximalizálva a biztonságot. Ha vonz az R1 egyből R3 után, valószínűleg nem az öreguras motorozás miatt választanád azt, azaz nálad még nagyobb a potenciális baleset veszélye. Szerintem egyrészt biztonságosabb lenne, másrészt nagyobb élményfaktorú lenne számodra egy R6 először. Nagyon hasonló a kettő, de az R6 könnyebben kezelhető, pedig már az is eléggé állat. Aztán ha az R6-ot is kevésnek érzed pár év után, akkor bevállalhatsz egy R1-et viszonylagos biztonsággal. Menj el sok vezetéstechnikai tréningre. Ott mindig rájön az ember, hogy nem tud annyira motorozni, mint hiszi.

2021. jún. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is az r6 az ésszerű választás. Szerintem az r3 után azon is lesz meglepi, nem is kicsi. Magyarországon az r1-et soha nem fogod tudni kimotorozni, az r6-hoz is évek fognak kelleni.
2021. jún. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%
Ha fiatal R1et veszel, amin lehet állítani, hogy "gyenge" legyen, akkor jobban jársz, ha ebből R1et veszel, megúszol így egy-két lépcsőt.
2021. jún. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

#9

És a súlyán hogyan állítasz? :P Kiveszel belőle néhány alkatrészt? Gondolom valahogy biztos lehet átnappelni az ECU-t, hogy gyengébb legyen, de egyrészt valszeg drága, másrészt a súly változatlan, továbbra sem ajánlom személy szerint ezt a megoldást. Illetve egy R6-on alog fog bukni pár év alatt, ha esetleg eladná. Másrészt az se biztos, hogy el akarja adni. Én is azt hittem, hogy majd a 900-as után jönni fog valami nagyobb, de már ez is feleslegesen sok az esetek 90%-ában, azért vettem mellé a 300-asat (egyedül utassal, túrázni jobb a nagyobb). Amíg nem próbálsz ki több különféle motort, fogalmad sincs, mit akarsz egy motortól pontosan. Lehet használja az R6-ot 2-3 évig, majd rájön, nem is kell neki több, ez agilis, viszonylag könnyű, viszonylag kezes, ugyanakkor magas fordulaton előbújik a 100 LE. Nagyon sokan sokkal jobban élveznek egy 600-as motort, mint egy 1000-est. Rengetegen váltanak vissza kisebbre a nagyobb után. Annak sincs értelme.

2021. jún. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!