Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell beállítani a...

Hogyan kell beállítani a karburátort? A többi lent! Szakértőket/ hozzáértőket kérem ,hogy segítsenek !

Figyelt kérdés

A setup : Generic trigger , naraku 70ccm vas hengerszett , és 19Dell'Orto karburátor ,a kipufogó a gyári csak kivan herélve, ( 2 ütemű motor)

Eddig 95-115ig próbáltam a főfúvókákat , amikor mentem vele mindig az volt a baj hogy fulladt nem ment , szivatóval pedig már huzott is de inkább rántott ( Ez a tudásom szerint a túlsok benzin miatt az égéstérben és akkor tudta feldolgozni a sok benyát amikor rántott) ezért most egy 80as főfúvóka van benne aminél szintén ez a baj hogy 1-2be szépen megy beteszem 3asba és már nyélgázon fullad le a motor.


Egy kis segítséget szeretnék kérni illetve tippet hasznos tanácsokat mi a teendő ilyenkor , sajnos nemtudod beadni szervízbe mert az időpont több hónap mulva lenne ..



2021. jún. 6. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Mekkora fordulaton fullad? Fokozatosan gyorsítva kipörög? Többi fuvóka mekkora benne?
2021. jún. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gyertyakép milyen?

Ha kormos, kevés levegőt kap.

Ha nedves, sok benyát.

Száraznak, és aranybarnának/őzbarnának kell lennie.

A levegőcsavart tekerd be ütközésig, utána másfél kört vissza. Ehhez állítsd be az alapjáratot.

Ez egy alapbeállítás, így a motornak indulnia kell, ettől lehet/szabad eltérni (sőt szerintem nálad kell is), de finomhangolást csak üzemmeleg motornál csinálj. Légszűrő tisztítás, esetleg csere is szóba jöhet.

De a kérdés alapján az sem kizárt, hogy lassan kap benyát. Ha jól rémlik, ebben vákuumos benzincsap van, érdemes megnézni a szűrőt, benzincsapot, vákuum csöveket.

2021. jún. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Eloszoris koszonom a valaszokat majd nincs a motoron forudulatszámmerő emiatt arra nemtudok válaszolni


Fokozatosan gyorsítva igen kiporog de 50nél nem megy többel mert 50 felett már bárhogy fullad



A többi fofuvokat nemtudom ami benne volt gyárilag

A karburátor PHBG ,nem vákumcsöves

2021. jún. 7. 14:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Szivatoval megy rendesen? Nagygázadásra megfullad?

Subertu felvan emelve?

Karbi tiszta, nincs dugulás?

2021. jún. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szivatóval megy rendesen igen, nagy gázadásra fullad

Tisztának kellene lennie nemrég szedtem szét és takaritottam meg az egeszet

4 Tű állás van és a 2on van lent

2021. jún. 8. 07:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha szivatoval megy, akkor bizony keves az anyag. Viszont egy ilyen motorhoz kb 90 kellene.

Úszószint jó?

Ha tűt teljesen felemeled változik valami?

A többi fuvoka méretet nézd meg, mert a főfuvokának felsőtartományba van szerepe, részterhelésnél más is számít.

2021. jún. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!