Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Be lehet bizonyitani valahogy...

Be lehet bizonyitani valahogy a buntetofekezesbol eredo balesetet, ha nincs fedelzeti kamera?

Figyelt kérdés
Mi a teendo ilyenkor? Tehat ha buntetofek miatt belemegyek az elottem haladoba, es tegyuk fel megussza hogy a sz@rt is kipofozzam belole ott helyben, mi a teendo? Nyilvan rendort hivok, de valahogy meg tudjak allapitani hogy tenyleg indokolatlanul nagyot fekezett?
2021. jún. 8. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs rá esély hacsak nincs 1-2tanú
2021. jún. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak nyomrögzítők, ilyen esetben rendőrt hívni, azok vizsgálnak mindent.

Féknyom, törés jellege, na meg a tanúk, résztvevők a balesetben.

2021. jún. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 krwkco ***** válasza:
65%

A büntetőfékezőnek nem az a célja, hogy összetöresse a kocsiját. Csak annyi, hogy feltartson és bosszantson. Ezért nem kezd teljes erővel fékezni.

Ha érzed a szituációt és időben, teljes fékkel reagálsz, nem fogsz belemenni. A buszok azért ütköznek, mert a vezető óvja az álló utasokat és nem fékez teljes erőből.

Szóval ez nem egy gyakorlati probléma, nem kell ezzel foglalkozni.

2021. jún. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Általában nem, pont ezért terjedt el. Közterületi kamerát kell ilyenkor keresni, vagy legalább két tanut.

A fékező könnyen tud védekezni: kifutott egy macska. Kész. Máris jogos a vészfékezés és te meg belementél, mert nem tartottad a távolságot.


Tanulság: szerelj be kamerát...

2021. jún. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

ez nem a kérdésre válasz, de megjegyezném: ha személyautóval belerohansz egy büntetőfékező baromba, akkor nem tartottad a követési távolságot

vagyis ha figyelmesen közlekedsz, akkor nincs az a büntetőfék, amibe személyautóval bele fogsz rohanni

2021. jún. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#5: nézzél pár ilyen videót és rájössz, hogy nincs igazad. Féktávon belül eléd vág és lesatuzz, azzal aztán semmit nem tehetsz.
2021. jún. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#7 igazad lehet, viszont...

lehet hogy csak én vagyok túlságosan figyelmes az utakon, de én folyamatosan figyelek oldalra és hátra is

emiatt a videókból nekem mindig az jön le, hogy aki elé bevágnak, az sok esetben a világát nem tudja, annyira nem figyel

nyilván azzal nem tudsz mit kezdeni, amikor mondjuk oldalról neked rongyol valami szellemi tolószék, de szerintem azt azért már akkor lehet látni, hogy egy barom vág be eléd, amikor még csak melletted van


mindenesetre az ötös válaszom lényege csak annyi lenne, hogy azért sokkal sokkal kisebb eséllyel történik meg a baleset amikor egy ilyen vadbarom bevág eléd, ha mindig normális távolságot tart az ember

2021. jún. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
(előző #6-nak szólt, bocsi)
2021. jún. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ma 12:28


én 130as tempónálelőzlek, majd beteszem neked az autóm seggét a te autód elejéhez 1 méteres távra és nyomok egy féket. gondolom megfogsz tudni állni:D

2021. jún. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 krwkco ***** válasza:
100%

#9

"én 130as tempónálelőzlek, majd beteszem neked az autóm seggét a te autód elejéhez 1 méteres távra és nyomok egy féket. gondolom megfogsz tudni állni"

Biztosan nem.

De a büntetőfékezők többsége nem totálisan elmebeteg.

2021. jún. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!