Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2007 es, 1.9 es. 77 kW os. VW...

2007 es, 1.9 es. 77 kW os. VW Touranomba 280.000 ezer km van. Eddig 5w40 olajat kapott mindig. Többen mondják hogy ennyi km nél már jobb lenne neki 10w40 es. Valóban jobb lenne a motornak? Nem tennék kárt vele?

Figyelt kérdés

2021. jún. 9. 03:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem jobb, ha nincs olajfogyasztas akkor ne valts olajat.

0w30-ast hasznaltam az autoba, miutan elvittem olajcserere mondtam neki, hogy ezt tegye bele 300 000+ km -es volt a kocsi. Beleöntöt 10w30-ast mert az amit kertem nem volt neki es, hogy ez jobb amugy is ennyi km-nél, ami hangokat produkalt, furan viselkedett, teljesen elcseszte vele az autot. Felesleges valtani. Ha fogja fogyasztani az olajat akkor erdemes valtani.

2021. jún. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mitől lenne jobb?

20 eves autoba is ugyan azt öntjük. Ha csipegeti akkor utántöltöd es kesz.

Mikor mar vastagabb olajat öntenek bele akkor par ev és tönkre megy a motor, mert megjobban elkopik es mar a 10w40et is enni fogja.

2021. jún. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem, nem lenne jobb.
2021. jún. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs motor kopásból származó olajfogyasztás, akkor nem.
2021. jún. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, azt elfelejtem irni, hogy oljacserére, azaz én 10 ezrenként cserélek mindig jelez is az autó, hogy kevés benne az olaj. Persze mindig utána töltök azonnal, és már viszem is olajcserére. De akkor nem váltok, marad ez a verzió ami a gyári.
2021. jún. 10. 00:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!