Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Cseréltessem le a motorolajat,...

Cseréltessem le a motorolajat, ha rosszat tett bele a szerviz?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Volvo S60 2012 2.4 D5 automba 5w40 olajat tettek, pedig az eloiras 0w30 vagy 5w30. A szaki indokolta a donteset, hogy nyaron stb ez a megfelelo, de en ketelkedek ebben. Lehet ettol baja reszecskeszuronek, Egr-nek? Csereltessem inkabb minel hamarabb az olajat 0w30 ra vagy 5w30 ra? A valaszt elore ks koszi.

2021. jún. 9. 08:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Én visszavinném, hogy cseréljék ki a gépkönyvében szereplőre. Ne indokolja a döntését, télen mi lesz?
2021. jún. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%

Ezert gáz az összes szerviz. Kifizetsz egy rakat pénzt, tizezreket és még arra sem kepesek hogy belevalo olajat rakjanak bele.

0w30 kell bele az egy vekony olaj. 5w40 vastagabb olaj plusz magasabb a hamu tartalma is igy nem csak a motort teheti tönkre hanem a dpf-et is.

En magamnak cserelem de mikor mas csinalta akkor is en vittem az olajat és meg is vártam. Igy az került bele ami bele valo.

2021. jún. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%

Nem a viszkozitáson van a fő hangsúly, hanem az ACEA/API besoroláson.

Ha az megfelelő, akkor nem foglalkoznék vele, mert egy 5W30 és 5W40 között nincs vonalzóval meghúzott határ.

2021. jún. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

A lényeg az, hogy nem azt tett bele, amit a tulaj elvárt. Ezért kell mindent megbeszélni előre, nem pedig utólag közölni az ügyféllel.

Ha a könyv szerint 0W30 kell bele, akkor rakjon bele 0W30-at akkor is, ha ki kell érte menni a Teszkóba. Ha máshogy gondolja, akkor szóljon a tulajnak. De ne utólag!

Addig el sem kellett volna hozni, amíg meg nem csinálja rendesen.

2021. jún. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ebbe a5/b5 kell, nem tudom 5w-40-ből van-e, de ha a3/b4 került bele, elv akkor se kéne gond legyen, mert az magasabb hths viszkozitású. Bár a hamutartalom kérdéses, de egyrészt 1 csereperiódust valszeg kibír, másrészt eleve a5/b5 van előírva hozzá, nem c-s, ebből kiindulva lehet nem olyan érzékeny a d5 dpf-e az olajra.
2021. jún. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem maradhat, legalábbis én nem cserélném emiatt le. Ha mégis cserélném, az tuti hogy benne hagynám a "régi" szűrőt. Egyébként egy jobb fajta olajat tett bele... Az 5w30-nak rosszabb a kenőképessége magasabb hőmérsékleten, mint az 5w40-nek.

Az én autómba gyárilag 15w40 kéne, én mégis 10w50-t, vagy a nagyon nagy nyári melegbe 10w60-at használok.( mondjuk 35 éves és ohv motoros autó) Motorjaim egytől egyig 5w60-at és 10w60-at kapnak.

2021. jún. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40%
Magyarisztánban nem szokás panaszkodni a minőség miatt, mert akkor szólni kell a cúna szerelőbácsinak és konfrontálódni kell. Örüljön, ha nem használt olajat rakott bele egy másik kocsiból.
2021. jún. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Igen, cseréltessed le minél előbb. A motorblokknak lesz baja, nem EGR-nek. Vegyed meg te az új olajat, Castrol és Motul is árul bele valót.
2021. jún. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A sok kis nyikhaj lepontozónak, akik az egyetlen értelmes választ, a 3-ast lepontozták, ugyan érveljenek is már valamit, vagy ahhoz már több kell gyökkettő intelligenciánál?
2021. jún. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az 5W30 és 5W40-es olajok dinamikai viszkozitása 2,9 mindkettőnél, szóval nem kellene annyira túlmisztifikálni ezt az egészet.
2021. jún. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!