Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyota Corolla 2008 1.4...

002hollow kérdése:

Toyota Corolla 2008 1.4 benzin 97le autópályán 140-körül hajtva 7.8l/100km fogyasztás normális? Városi 10l feletti fogyasztás normális? ha ezek nem normális értékek mit lehet tenni, nekem valahogy soknak tűnik.

Figyelt kérdés
Országúton figyelve már sikerült levnnem 6 alá, de főleg hosszabb utakon autópályán használom, és ott az átlag ilyen 7.3 óra szerint 7.8-8 valós tankolásos méréssel.

2021. jún. 9. 17:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
A motornak nem kéne hogy baja legyen ha van megfelelő hűtés és kenés. Nekem az 1,6-os benzines fogyaszt ennyit hasonló tempónál téli gumival. Amúgy meg csak a szinte üres autópályán tudja megcsinálni az ember, hogy tartósan 120-szal megy. Nagyobb forgalomban ha nem akarsz állandóan gyorsítani és lassítani, akkor választhatsz, hogy mész 80-90 környékén a kamionokkal vagy 130-140 között a belső sávban. Én néha szoktam kamionos tempóban döcögni az 1,6-os benzinessel, és volt hogy 5 liter alá is le tudtam vinni így a fogyasztást.
2021. dec. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!