Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vegyek új lámpatestet, vagy...

Vegyek új lámpatestet, vagy políroztassam ki?

Figyelt kérdés
Meg van mattulva, sárgulva a lámpabúrám. Nem tudom, hogy újat vegyek vagy ne.

2021. jún. 12. 09:36
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Sokan nem tudnak megfelelően polírozni, például nem kezelik le a felületet a végén, ami a leglényegesebb lenne. Plusz olcsó anyagokkal dolgoznak, olcsó húsnak híg a leve. A gyári lámpatest megint kitartana egy jó ideig, gyári minőség.
2021. jún. 12. 09:39
 2/15 anonim ***** válasza:
A polírozás kb. egy évre szól. Ha hosszabb időre tervezel, akkor a csere a nyerö, vagy a polírozó kendő, amivel egy óra alatt meg tudod csinálni, de az se tartós
2021. jún. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Beviz Elek ***** válasza:

A gyári lámpa nem szokott olcsó buli lenni.

Egy sima polírozás nem sokat ér, olyan helyen érdemes megcsináltatni ami picit drágább de cserébe rászánják az időt és tartós munkát végeznek. Én magamnak csináltam, le kell csiszolni a nap által károsított réteget, le kell fújni rávaló lakkal, vissza kell csiszolni hogy sima legyen majd fel kell polírozni. Nem egy nagy varázslat, magadnak is megcsinálhatod és ez tartós megoldás. Ha erre még raksz védőfóliát akkor örökélet+1 nap.

2021. jún. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem olyan drága a lámpa, 37.000 az én autómhoz. Ha kettőt veszek sem éri el a 80.000 forintot.
2021. jún. 12. 10:29
 5/15 Beviz Elek ***** válasza:

37ezerért kifejezetten olcsó a gyári minőségű, talán az lenne a legbiztosabb megoldás.


Ettől függetlenül én ha lehetséges inkább megmenteném, aprópénzből megoldható és kevesebb szemetet is termelsz akár te, akár egy ezzel foglalkozó szaki csinálja.

2021. jún. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 krwkco ***** válasza:

Az Aldiban néha lehet kapni polírozó szettet. Kb 2000 Ft. Nem lámpára, hanem fényezésre van szánva. Van benne két tubus polírpaszta, néhány csiszolópapír fecni, meg egy-két bizbasz. Én vizsga előtt a durva és finom pasztával 10 perc alatt szoktam kézzel polírozni a lámpámat. Kb 1 évig majdnem tökéletes, 2 év után kicsit sárgás.

Lakkom nincs. Ha valaki tudna egy bevált spray lakkot mondani márkanévvel és gyártóval, azt megköszönném.

2021. jún. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Beviz Elek ***** válasza:

U-POL termékeket szoktam venni, elvileg jó minőségűek de nem vagyok szaki hogy ismerjem a felhozatalt. Ezt láttam több boltban is, ajánlották, nincs egy rossz szavam sem rá.


[link]

2021. jún. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 krwkco ***** válasza:

Köszönöm.

Ha nem találom meg belföldi forrásból, akkor megrendelem.

2021. jún. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Filléreskedtek, ahelyett, hogy elvinnétek az autót egy profi helyre. Én biztos nem csinálnám magam. Egy az, hogy rohadtul nem értek hozzá, a másik, hogy nem is kell értenem hozzá, nem az én dolgom csinálni. Nálam a pénz van, amit a szakinak adok, vagy amiből veszek új lámpát. Ugyanakkor én is hallottam ilyen csodaszerekről, olyan csodaszerekről, ezt kell rátenni házilag, azt kell rátenni, mégis visszamattul rövid időn belül. Mert az 1 év is semmi. Akkor meg? Soha nem lesz olyan tartós, nem fog úgy mutatni, mint a gyári, de igaz ez bármi másra is, amit csinálsz az autón. A gyárban megvan a megfelelő technológia, szakértelem, a többi csak próbálgatás. Fényezni is újra lehet egy autót. Viheted te Budapest legdrágább fényezőjéhez, az sem lesz olyan minőség, mint a gyári. Ezt tapasztalatból tudom.
2021. jún. 12. 16:09
 10/15 krwkco ***** válasza:

"Filléreskedtek, ahelyett, hogy elvinnétek az autót egy profi helyre."

Én szeretek ezt-azt megcsinálni az autóval kapcsolatban. Nem a fillérek miatt, hanem azért, mert örömet okoz.

Nem tudtam, hogy Neked nem ez a hozzáállásod és a tanácsom akkora lelki sérülést okoz, amit csak sértegetéssel tudsz kompenzálni.

Ezúton kérek elnézést.

2021. jún. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!