Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vegyek új lámpatestet, vagy...

Vegyek új lámpatestet, vagy políroztassam ki?

Figyelt kérdés
Meg van mattulva, sárgulva a lámpabúrám. Nem tudom, hogy újat vegyek vagy ne.

2021. jún. 12. 09:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
54%

A számokról annyit, hogy amit nem tudok én megcsinálni, ahhoz használok "szakit". Az elmúlt 50 évben egy nyugdíjas asztalostól kaptam elfogadható munkát.

Ha autót ilajcserére viszem, utána ki szoktam húzni a nívópálcát. Tipikusan fekete az olaj. Erre az állandó reakció, hogy dízeleknél ez normális. Az autó benzines.

Most csináltam a tetőt egy kisebb vagyonért. Az eredmény, hogy nem lett rosszabb. Sajnos egyre több dolgot kell nekem csinálni, mert aki ért hozzá és hajlandó megcsinálni, már külföldön van.

2021. jún. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Beviz Elek ***** válasza:
54%
Hát nem tom…. A feleségem egyik kocsijára 60e/db, a másikra 160e/db, az enyémre 100e/db a lámpa, lehet filléreskedésnek hívni de nem vagyok hajlandó ennyit kifizetni ha aprópénzből is megcsinálható. Másrészt nagyon szeretem az autókat bütykölni, kikapcsol és nekem ez a pihenés.
2021. jún. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

37e-ért ha gyárit kapsz, azon már én is elgondolkoznék, hogy veszek inkább gyári újat és nem kell a régivel bíbelődni, ami vagy jó lesz vagy nem.

Nekem 16 éves autóm van. Utángyártott fényszóró nincs hozzá csak gyári. A gyári új közel 200.000Ft/db. Ez gyakorlatilag csak az üres búra a mozgatómotorokkal. Egy újabb autónál még drágább lehet. Nálam nem alternatíva az ára miatt csak egy kis mattulás miatt újat venni.

Lekopogom, de nálam a 16 év ellenére se rossz a helyzet. Egy vadi új lámpát mellé téve, biztos látszana a különbség, de nem vészesen matt, karcos, vagy besárgult. Igaz, végig garázsban tartottam az autót, amire itt az oldalon megkaptam, hogy csak a hülyék vesznek/építenek garázst, mert állítólag "ezerszer jobb az utcán, szabad ég alatt tárolni a kocsit".

2021. jún. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

#13


Milyen autód van?

2021. jún. 13. 12:44
 15/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, egy mezei H Astra, de nem sima halogén, hanem adaptív kanyarkövetős fényszóróval. Sajnos ebből csak gyári Hella létezik tudomásom szerint. Nincs olcsóbb távolkeleti Depo, Tyc, stb... mint a sima halogénből.

Még az jutott eszembe, hogy ha cseréled újra, azt is vedd figyelembe, hogy párban érdemes cserélni! Különben nagyon el fognak ütni egymástól.

2021. jún. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!