Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen használt motort javasol...

Milyen használt motort javasolnátok elsősorban városi közlekedésre, munkába járáshoz?

Figyelt kérdés
Leginkább költséghatékonysági kérdés. Jelenleg robogózok, Pesten, 18 km-re van a melóhelyem. A1 jogsim van, azon is gondolkozom, hogy esetleg érdemes lenne kategóriát váltani (kor nem akadály). Általában a naked/félidomos motorok tetszenek.

2021. jún. 13. 15:44
 1/7 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%
Szóval kéne egy nagyon költséghatékony motor ami A1-es és eltudsz vele járni munkába?
2021. jún. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyelőre bizonytalan vagyok, hogy elmenjek-e nagy A-ra (esetleg A2-re, bár annak sok értelmét nem látom, nagyjából ugyanannyiba kerül), vagy vegyek valami 125-öst.
2021. jún. 13. 15:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

ha ocsóságra mész akkor honda pcx/honda cbf vagy yamaha ybr a legjobb választás A1-ben

ha időd engedi csináld meg az A kategóriát, veszteni nem vesztesz vele és később vehetsz nagyobb morort is

2021. jún. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Időmbe belefér, az anyagiak szűkösek. CBF meg YBR fél millánál kezdődik a Használtautó.hu-n, ahogy nézem, a nagyobb köbcentis motorok meg alacsonyabbról indulnak.
2021. jún. 13. 16:16
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha elsősorban a költséghatékonyság a cél, illetve agglomerációban való ingázásra használnád,akkor 125 a legjobb megoldás. Ilyen módon nem kell új jogsit csinálnod, illetve egy 125-ös fenntartása jóval olcsóbb, mint akár egy 3-400-asé. Hiába drágább az ára, egyszer kell megvenned, utána csak fenntartanod. 1-2 év alatt behozza az árát, ha ingázásra használod. Olcsóbb rá a kgfb, olcsóbb az adó, olcsóbb a benzin, olcsóbbak az alkatrészek, lassabban kopik egy csomó alkatrész (pl gumik). Ez mind-mind nem elhanyagolható szempont, ha az olcsóság a cél.
2021. jún. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem, megfontolandó.

Más kérdés: van különbség dinamikában a 125-ös motorok és robogók között, miután hozzászokott az ember a manuális váltóhoz? Anno egy Yamaha SR125-ön vizsgáztam, az kicsit lomhának tűnt, de sose volt alkalmam rendesen kipróbálni a kategóriából, csak robogót. Nem versenyzésről beszélek, csak, hogy ne tapossanak el a városban, miután előregurultam a sorok közt a lámpánál.

2021. jún. 13. 16:56
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy automata robogó általában nehezebb kicsit, mint egy 125-ös motor, mivel több rajta a műanyag, ugyanakkor váltással nem kell "bíbelődni". Ezek miatt nagyon hasonló a gyorsulás, általánosságban talán elmondható, hogy egy azonos köbcentijű (/erejű) robogóval gyorsabban lehet gyorsulni, mkvel csak koppig tekered, aztán az automata váltó intézi a többit. Hasonló gyorsulást ugyanolyan váltós motorral csak úgy lehet elérni, ha picit odafigyelsz, főleg kezdőként. Összességében kenyelmesebb a robogóval hamar rajtolni, mint egy motorral. Engem rendszeresen gyorsulnak le 125-ös robogóval, amikor 300-as motorommal megyek és nem sietek sehova.
2021. jún. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!