Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor előttetek kb. 100...

Mikor előttetek kb. 100 méterre van egy kereszteződés, hogyan lassítotok le? Motorfékkel + fékkel, vagy kiveszitek üresbe, hagyjátok gurulni a kocsit és ha kell még fékeztek?

Figyelt kérdés
2021. jún. 17. 11:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindig motorfék és a végén fékezek bele, majd ha már leesett a fordulatszám.is kinyomom a kuplungot. Motorféknék nem fogyaszt az autó üzemanyagot, 1-2 dl-t számíthat a fogyasztásban 100 km-en (talán), ha ahol lehet, motorfékezel. Mindig szoktam csodálkozni, hogy mások sietnek a piros lámpa alá állni, én meg osonok, hátha zöld lesz mire odagurulok. Van amikor bejön, van amikor nem.


Persze van, hogy a mögöttem lévő miatt nem tudok "osonni", mert tol előre, biztos nem néz előre, hogy piros a lámpa, minek sietni.

2021. jún. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

10: 20 ezerből kijön az egész szett mivel régi swift lol buktad

11: osonj nyugodtan én sose nézem a tükröt had izzon a majom a leviben

2021. jún. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
12-es, még jó, hogy mindenki régi stifttel jár. :-) Persze a 20.000 még mindig nem nulla, de úgy látszik, aki régi stifttel jár, mindenki két kézzel szórja a pénzt, akkora nagy király. :-)
2021. jún. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
52%
ez így igaz irigyelnek is minket
2021. jún. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
46%
Azt felejtik el a motorfékfetisitszták, akik szerint az autó nullát fogyaszt, hogy a többletfogyasztást mindig az okozza, ha feleslegesen surlódik fém a fémen. Azaz, ha egy motort 1500-2000/perc fordulaton pörgetnek (motorfék) ahelyett, hogy 750-en ketyeghetne. Alapjáraton óránként fél liter a fogyasztás. Viszont a motorfék nagyon hamar elveszi a lendületet. Ha csak nem kifejezetten mérsékelt lassulás a cél, sokkal gazdaságosabb a kigurulás üresben.
2021. jún. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
18%
pontosan így igaz
2021. jún. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%
#15-höz csatlakoznék. Nincs egyértelmű válasz arra, hogy mit kell használni, a helyzet határozza meg. Nagyon sokféle eset van erre, csak az általad felírt szituációra 4 további esetet tudnék mondani amiket másképp kell kezelni. Ki kell tapasztani, hogy mit tud az autód, sokat kell vezetni és folyamatosan gondolkozni közben, hogy mit tudnál jobban, logikusabban csinálni.
2021. jún. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
35%
na ez 1 jó válashz megadom a 100 % ot de a többieket ugy dislikeoltam h még a hokizástól se lesz jobb életöük
2021. jún. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!