Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hétvégén voltam autókat...

Gerys kérdése:

Hétvégén voltam autókat nézni, találtam is egy nagyon szép J Astrát, minden patika, kivéve a legfontosabb: a motor. Mi lehet a probléma forrása?

Figyelt kérdés
1.6 ecotec motorról lenne szó. Indításnál mintha felhörögne, nagyobb alapjárat, ezt a nepper azzal indokolta, hogy szándékosan ilyen, amíg nem melegszik be így jár majd lecsendesedik. Ez így is volt, elhittem neki. Ezen felül gázadásnál mintha kifújna, hasonló hangzású, mintha a flexibilis cső lenne lyukas, sérült. Mégnagyobb gázadás történt, 6000-7000 az utó motorja, mintha állt volna lefele, fulladt volna le. Mi lehet a gond? Kisebb vagy nagyobb baja van? Mert szerintem egy szívó 1.6-hoz ez a hang nem illik igazán. Segítségeket köszönöm! Addig nem akarom foglalózni sem, amíg nemtudom mivel állok szemben.

2021. jún. 20. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha már mint laikus ilyeneket észre veszel akkor hagyd a fenébe, lenne ott sok minden ami később jön elő.
2021. jún. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Semmit ne higgy el a neppernek.Vigyel oda egy MEGBÍZHATÓ autoszerelot és hallgasd meg a véleményét utána dönts.Megbizhato autószerelő hiányában szerintem kerüld azt a helyet


Egyébként kezdetben tényleg jobban felpörög a motor,de ha már egy ilyen fiatalabb autónál neked is feltűnik valami,akkor azzal az autóval tényleg lehet valamilyen gubanc

2021. jún. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A kocsi 2010 evjaratu, 130 ezer km
2021. jún. 20. 22:02
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Baszod. Jó lesz az 230 ezer km-nek is. haladj tovább, ez nem a te autód.
2021. jún. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 krwkco ***** válasza:
100%

"Indításnál mintha felhörögne, nagyobb alapjárat, ezt a nepper azzal indokolta, hogy szándékosan ilyen, amíg nem melegszik be így jár majd lecsendesedik."

Ez a normális viselkedés.

"Ezen felül gázadásnál mintha kifújna, hasonló hangzású, mintha a flexibilis cső lenne lyukas, sérült."

A flexibilis cső utángyártottban nagyságrendileg nem több, mint 5 ezer ft. Egy kipufogós kb egy tizesért felrakja.

"Mégnagyobb gázadás történt, 6000-7000 az utó motorja, mintha állt volna lefele, fulladt volna le."

Nem lehet, hogy leszabályozott?

Autóvásárlásnál kétféle hibát lehet elkövetni. Megveszed a rosszat vagy otthagyod a jót. Tökéletest nem fogsz találni.

Vigyél magaddal egy hozzáértőt és egy pokrócot. Nézze meg alulról a kiszemeltet, mert a rozsda sokkal fontosabb, mint az, ha pl. gyertyát, trafót vagy benzines befecskendezőt kell cserélni.

2021. jún. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#4 lekérdeztem carverticalon, a km eleg valos, szervizkonyvben is ott vannak az adatok.
2021. jún. 20. 23:53
 7/9 anonim ***** válasza:

Magánszemélytől vásárolj autót, ne legyen cigány, és a telefonban is ugyan azt mondja, mint mikor megnézed.


Én mindig a piac aljáról vettem autót, megnéztem vagy 15 db-ot. 3 hónapig tartott megtalálni.

De mindig áron alul vettem rgy szuper állapotú autót (kereskedő is ezt csinálja,de neki az állapot mindegy)

Köszöni szépen, eddig egyikkel se volt semmi fogyon kívül.

2021. jún. 21. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
A legrosszabb, mikor egy hozzá nem értő próbálja kiokoskodni a dolgokat. Az 5-ös szépen összefoglalta.
2021. jún. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%

patika az a gyógyszertár, használj normális szavakat

a kérdésre a válasz: az én szerelőm azt mondta csak feküdj be az autó alá a váz legyen jó (ne kelljen lakatolni) minden mást veszel hozzá lepapirozod nem gáz. Inkább motorhibásat vegyél rozsdamentesen, mint 1 jó motorost ami ementálira van lyukadva és kiesik a futómű alólad

2021. jún. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!