Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy használtautó értéke...

Egy használtautó értéke mennyivel növekszik ha költ rá az ember, karbantartja?

Figyelt kérdés
Vettem egy használtautót, amit a piac mondjuk 1 millió Ft-ra áraz be. Költöttem rá, vigyáztam rá, így költségmentes, jó állapotnak örvend. A vételáron felül kb 400.000 Ft ment még rá. Ennek tükrében mennyiért tudom eladni? Mennyi számít hogy költeni nem kell rá jelen pillanatban? Annyiért tudom eladni amennyiért vettem vagy többért is?
2021. jún. 21. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
feleert talan mint vetted
2021. jún. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
évente kb értékének 20%-t vond le. Ha 1 éve használod, 800 körül eladhatod. Igen, úgy, hogy költöttél egyébként rá.
2021. jún. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A fenntartási költségek nem jelentkeznek a jármű értékében. Kivéve ha valamit nagyon rossz állapotban vettél és nagyon jóban akarsz eladni - és persze ezt a piac tudomására is tudod adni, de a kötelező szervizek elvégzése, elromló alkatrészek cseréje nem növeli a várható értékesítési költséget.

Ha most is el tudod adni 1 millió forintért az nem azért van, mert a vevők értékelik, hogy hajlandó vagy megjavítani az autódat (ez a tulajdonos elemi érdeke), hanem mert általánosan nőttek a használt autó árak, főleg a kisautók között.

2021. jún. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

A ráköltés és katbantartás alap dolog. A TE érdeked!

Ez kb olyan, mintha bemennél az étterembe és mikor kaját rendelsz a pincérnek külön kéne fizetned, hogy kihozza neked...

2021. jún. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyiban számít, hogy ha megnézed milyen árban mozog ez az autó akkor te inkább a kínálat tetejéhez tudod pozicionálni az árát. De ez a 400 ezer Ft nem igen tud sehogy megmutatkozni az árban.
2021. jún. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

ez sok mindentől függ nem lehet rá egyértelmű választ adni

az én swiftem amikor megvettem 100 000 ret ért lyukas küszöbbel, most ráköltöttem összesen 200 000 ret de így is csak 250 ezret ér mivel nincs benne semmi extra, szal ha gyári állapotra visszaállítom akkor sem lesz több 250 nél mert 300 ér márt klímás légzsákosat is hozzád vágnak igaz azt is lemezelni kell az fix mert kb mind rohad ami nem japán hanem esztergomi

2021. jún. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Az értéke nem nő vele, örülj neki inkább ha nem csökken és tartja az árát.
2021. jún. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Na az ilyen autót nem szabad, és nem is szokták eladni.

Mert pont ugyanannyit kapsz érte, mint egy ugyanolyan típusú lefingott szarért.

2021. jún. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon függ attól, hogy milyen autóról van szó. De általánosan annyit tudok mondani, hogy ha teljesen rendbe raktad az autót, akkor a kínálat aljából a kínálat tetejébe fog átkerülni az autó. Az, hogy a kettő között mekkora a differencia, az a típustól függ.


Az sem mindegy, hogy azt a 400000 Ft-ot mire költötted.

Ha kicseréltél minden kopó alkatrészt, akkor látványosan nem fogja megnövelni az értékét. De ha olyan dologra költötted, ami extra az eredeti állapothoz képest, akkor lehet értéknövelő. Például négy új alufelni minőségi új gumikkal.

2021. jún. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!