Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi okból növekszik az autó...

Mi okból növekszik az autó fogyasztása?

Figyelt kérdés
Egy Mazda 3 (BK) benzines autóm van. 2004-es évjárat. Nem rég borzasztóan megnőtt a fogyasztása,vegyes fogyasztásban elnyeli a 11,5 litert is. Nem tudom miért, nagyon sok pénz bele megy és ezt nem lehet így fenntartani. Eladni nem igen akarom, mert másféleképpen nagyon jó autó. Valamit kezdeni szeretnék vele, mit javasoltok?

2019. ápr. 25. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Sajnos az autó kora nagyban befolyásolja a fogyasztást. Vezetési stílustól is függ, a sportos vezetés növeli a fogyasztást, de te nyilván nem változtattál a stílusodon. Mindenképpen nézesd meg szerelővel, mert mi ezt a problémát itt nem fogjuk tudni neked megoldani.
2019. ápr. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. ápr. 25. 18:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Esetleg elugrott a vezérlés, lambdaszonda meghibásodás, de ezer+1 oka is lehet.
2019. ápr. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

Ezek szerint szinte napra pontosan be tudod lőni,mikor ugrott meg ennyire a fogyasztás.

-szerintem a kiadásaid,a benzinárak változása,valamint a tragikusan alacsony fizetésed vezetett el idáig.

-ha esetleg mégsem,akkor nemértem hogy miért nem voltál már rég egy motordiagnosztikán??

Nincs rá pár ezer forintod,vagy a parkolóban akarod megoldani a problémát nulla tudással??

2019. ápr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

-koszos levegőszűrő

-lyukas, sérült üzemanyagcső

-lambda szonda

-motor hűtőfolyadék hőmérséklet érzékelő

-katalizátor

-légtömegmérő meghibásodás

-fojtószelep potenciométer hiba


A szervíz ilyenkor CO mérést végez.

Üzemanyag befecskendezéses gépkocsi normális értékei kb.:

CO (szén-monoxid)

alapjáraton: 0 - 0,5%

CO (szén-monoxid)

emelt fordulaton 0 - 0,3%

λ (lambda): 0,97 - 1,03

O (oxigén): 5,0 alatt

2019. ápr. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. #4 válaszoló nem pénzt kértem hanem tanácsot, gondolom te sem örülnél egy ilyen **** válaszolónak mint te vagy. Nem vagyok csöves, autó szervizben már jártam vele, s ha kell bele teszem a az utolsó fillért is a kocsimba, ha te újjászületsz akkor sem lesz olyan autód amilyen nekem van. Ne itélj ha nem ismersz, lehet hogy az IQ akkora, hogy a tiéd köszönni sem mer neki. Mindenkinek köszönöm a hasznos válaszokat. #4 válaszoló főleg neked
2019. ápr. 26. 14:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam az elrozsdált, szivárgó benzintank okozott "túlfogyasztást". Nem folyt a benzin, nem is lehetett észrevenni, valószínűleg elpárolgott amit kieresztett a tank. Egy másik javítás kapcsán derült ki...
2019. ápr. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!