Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor berakása zsiráf nélkül?

Motor berakása zsiráf nélkül?

Figyelt kérdés
Nagyon hobbi autóról van szó, mielőtt bárki megszolna. Mondhatni gyakorló, szerelős autó. Kap egy másik motort, viszont se zsiráfok, se csörlőm, csigam stb. Szabad ég alatt történne a dolog. Valakinek esetleg van valami tippje/trükkje hogy lehetne betenni a motort? Én arra gondoltam, hogy először csak magát a blokkot manuálisan beemeljuk, aztán hengerfej és ott lesz osszerakva bent, a blokk nyilván fűzve lesz már a hengerfej pedig osszerakva. Elejét le kéne bontani. Bármilyen tippet meghallgatok a "vidd szerelohoz" ön kívül. Zsiráfok nem tudok kölcsön kérni.
2021. jún. 23. 08:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Esetleg lentről felfelé emelővel?
2021. jún. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%

Milyen kocsi?


Lehet egyszerűbb lenne egy wartburggal eljátszani ezt, ott tényleg könnyű kiszedni a blokkot.

2021. jún. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Mazda 626 benzin. Igen, alulról én is gondoltam, de annyira szerintem nem tudom megemelni a kocsit. Mondjuk több lépcsős emelessel működhet, a blokk amúgy se annyira magas.
2021. jún. 23. 08:37
 4/15 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam ahogy leírtad. Csupasz fűzött blokk, olajteknő rajta.
2021. jún. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ja plusz két segéd erő.
2021. jún. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem volt nehéz beemelni? Elejét a kocsinak lebontottad vagy kerekek le, és leengedted kicsit?
2021. jún. 23. 08:52
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát ez így nagyon macerás lesz. A csupasz blokk se két kiló. És gondolom a motortérben nincs bálteremnyi hely, óvatosan kellene a helyre pozicionálni. Addig tartja két ember, amíg a bakokat a helyére csavarozod? Jó markos emberek kellenek hozzá és úgy sem lesz egyszerű.
2021. jún. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem én emeltem csak pozicionáltam a bakokra.A hűtöt vettem ki. Nem engedtem le, a kerekein állt.
2021. jún. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ketten emelték és engedték le. Egyébként 1200-es Zsiguli volt.
2021. jún. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hetes. Régi autó, motor mellé még beallsz a motor térbe. Amúgy nem végig tartják míg becsavarozom, hanem valamivel kibakolom a motort, hogy szinte legyen. De alulról lehet egyszerűbb lesz
2021. jún. 23. 09:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!