Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van értelme a drága autókozmet...

Van értelme a drága autókozmetika szereknek?

Figyelt kérdés

Otthoni kézi autómosás esetén megéri megvásárolni a drágább autósampont, és a hozzá tartozó kozmetikai szereket?

Gondolok például a Turtle Wax mosószereire, waxaira, kézi polírozó folyadékokra, karceltávolító pasztákra stb stb stb...


Egy újabb autón lehet hogy lesz eredménye, de egy 20 éves fényezésen is szebb végeredményt lehet elérni, vagy csak ezresek kidobása?



2021. jún. 24. 08:19
 1/4 A kérdező kommentje:

Egy kicsit szeretnék jobb külalakot az autónak, a fényezése nem fakult, néhol karcok stb...

Eddig csak sampon+waxot használtam, de abból sem jó minőségűt, gondoltam megkérdezem biztos valakinek van tapasztalata ezen a téren..

2021. jún. 24. 08:21
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A TurtleWax drága?! :OOO

A drága szerintem minimum egy Autoglymnél kezdődik. De van olyan wax, amiből egy kis tégely 20-50e Ft.

Én a 16 éves autómra Sonaxot használok. Ez árban szerintem nem drága, vagy legfeljebb középkategória. Egy flakon sampon, wax, egyéb tisztító pár ezer forint. De nem egyszer használod fel.

Sokan el vannak ájulva a LorusCleaninges cuccoktól, nekem az annyira nem jött be.

Szerintem van értelme ezeket használni. De nem csodaszerek! Egy lelakott idősebb autóból, egyszeri felkenésre nem csinálnak 0 km-es szalon állapotot.

2021. jún. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Persze, a prémium cuccokhoz képest olcsó, a Tesco samponhoz képest drága :D

Melyik oldalát nézzük az áraknak, így gondoltam :D

2021. jún. 24. 08:39
 4/4 krwkco ***** válasza:

Két dolognak van értelme: detailing clay és sealant.

Detailing clay:

Magyarul talán autokozmetikai gyurmának, tisztító gyurmának szokták nevezni. Ez egy gyúrható anyag, amiben a finom csiszolóanyag egy rugalmas polimerbe van ágyazva. A tiszta felületre egy kis szappanos vizet kell permetezni és a gyurmát nyomás nélkül végigcsúsztatni. Ez minden szennyeződést lekap a felületről és magába ragaszt. Évente kb. kétszer kell használni. Nem políroz, ezért a finom karcokat nem tünteti el.

Sealant:

Ez ugyanazt csinálja, mint a viasz, csak jobban. Létezik "polírozó folyadék" vagy gyorsápoló is ilyen adalékkal. Többnyire vízben oldott akril-lakk-szerű hatóanyaggal. Én kezdetek óta ilyennel kezeltem a most 19 éves autómat és még mindig van csillogás a lakkban, ha tiszta. Bár mostanában ritkábban mosom, és emiatt néha van rajta madárkaka, de nem hagy nyomot.

2021. jún. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!