Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárláshoz érvek/...

Autó vásárláshoz érvek/ ellenérvek?

Figyelt kérdés

Eddig ami mellette szól: vidéken élünk a buszközlekedés borzasztó, munkába járáshoz, bevasarlashoz jól jönne.


Ellenérv: sok lenne a kötelezője mert nekem nem volt mèg a nevemen autó ...


Anyagilag beleférne, nyilván ha nem lenne miből megvenni nem is lenne ez kérdés.


2021. jún. 24. 18:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
szerintem felnőtt ember vagy, el tudod ezt dönteni mások beleszólása nélkül is, hogy neked kell autó vagy sem.
2021. jún. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Közös a pénz párommal, így nem csak rajtam múlik a dolog.
2021. jún. 24. 18:34
 3/13 anonim válasza:
100%
Ne csak azt nézd, hogy sok a kötelezője, ami majd olcsóbb lesz idővel, ha balesetmentesen vezetsz, hanem azt is, mit spórolsz vele. Ha borzasztó a buszközlekedés, akkor rengeteg időt megspórolsz vele, bevásárlásnál esetleg szóba jöhetnek más üzletek, ahova így nem jutottatok el, de lehet, olcsóbbak ott a dolgok. Könnyebben mehettek kirándulni, programokra. Mi azóta tudunk csomó helyre elmenni, amióta van autónk. Kinyílik vele a világ. Szóval, ha megtehetitek, és ésszel használjátok, szóval nem jártok a sarki kisboltba is vele, akkor szerintem eléggé megéri.
2021. jún. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nekem főleg a munkahelyem miatt kellene , jelenleg 3 átszállással jutok be .. vagyis 2 a városig és 1 a városon belül. Aztán a 2 busz mivel távolsági járat, vagy eléri vagy nem egymást ..... ha nem akkor szívás mert több mint egy óra múlva jön a másik.
2021. jún. 24. 18:38
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
akkor meg miért nem a pároddal beszéled meg?!
2021. jún. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Szerintem ezért önmagában megéri az autó. Rengeteg időt, kellemetlenséget és ezzel fáradtságot spórolsz meg vele. Bejárós egyetemista voltam, tudom, milyen, amikor az ember fél napja utazásokkal telik, és azért nem éri el a vonatot, mert tovább beszél a tanár/késik a busz, stb. Soha többet nem csinálnám újra...
2021. jún. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Ne csak azt nézd, hogy sok a kötelezője, ami majd olcsóbb lesz idővel, ha balesetmentesen vezetsz..."


Nem feltétlenül! Nekem ugyanaz az autóm van most is végig, mint amivel A00-ban kezdetem. A lakcímem, összes személyi adatom is ugyanaz. Károkozásom soha nem volt. Most B08-ban vagyok és többet fizetek, mint anno A00-ban. Mikor jön az évfordulós levél, hiába nő a bónuszom, emelkedik a díj! Igen, váltsak biztosítót! Kb évente ezt teszem. De olcsóbb nem lesz, csak abban van különbség, hogy milyen mértékben drágul a következő éves díjam.


Szóval én nem ettől tenném függővé. Igen az autó pénzbe kerül. A biztosítás és az adó csak egy kis része ennek. Szerviz, új gumik, új akku, autópályadíj, parkolás, mosás, stb... éves szinten nem kis tétel. De igaz, hogy a költségeit meg ellensúlyozza, hogy a kényelmedet szolgálja.

Én azt mérlegelném, hogy mennyire megoldhatatlan az életem autó nélkül. Ha busszal egy órán belül elérek munkába meg nagyjából mindenhova, akkor nem biztos, hoyg vennék. Más csak városon belül ennél többet utazik, vagy ül a dugóban. Ha viszont pl reggel 6-ra be kell érned munkába, de csak fél 5:50-kor jön az első buszod, akkor nincs igazán más opció, így nem kérdés.

2021. jún. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ha csak kényelmi szempont lenne, akkor nem vennék, évekig jartam busszal, vonattal és nem derogàlt. De most az átszállások miatt bajos főleg , elég ha késik akkor már nem várja be a másik ( vagy épp sofőr függő ). Ha emiatt elkések munkahelyről azt nemhiszem, hogy tolerálnák. Inkább a rossz közlekedés ami miatt leginkább szeretném nem a kényelem.
2021. jún. 24. 20:20
 9/13 A kérdező kommentje:
Valaki átrakatta így már itt ebben a körben érdektelen , nekem más dolog miatt kellettek volna érvek.
2021. jún. 24. 20:21
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát ez esetben, ha amúgy megvan rá az anyagi fedezet is, én vennék. Én is vonatoztam, buszoztam 11 éven át, mire meguntam. Egy megváltás volt a rengeteg szabadidő, mert az addigi 6,5 óra utazás 2,5-re redukálódott.
2021. jún. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!