Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyenkor mit csinál az automat...

Ilyenkor mit csinál az automata váltó?

Figyelt kérdés

Van egy 2012-es BMW E91-em 20d motorral.


A lényeg, hogy észre vettem, hogy ha szép lassan gyorsulok vele, akkor mikor vált olyankor kb 2-300 fordulattal esik vissza a mutató,viszont ha jobban odalépek neki, akkor kb 500-al.


Ez miért van? Lehetséges hogy erőteljesebb gyorsulásnál egyszerre kettővel feljebb vált?



2021. jún. 26. 23:55
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Ha odalépsz neki magasabb fordulaton vált el, ezért esik vissza jobban amikor felvált.
2021. jún. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem, gyorsulásnál az összes sebességet kihasználja
2021. jún. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy fogaskerék áttételnél a fordulatszám különbség két fokozat között nem egyenes arányban változik a sebesség növekedésével. Egy fokozatból 2000-es fordulaton a következőbe váltva sokkal kisebb lesz a fordulatszám esése, mintha ugyanezt 5000-es fordulatszámon tennéd meg.
2021. jún. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tehát pontosan egyenes arányban változik. Amennyivel nagyobb a sebesség, annyival nagyobb lesz a visszaesés.

Ha 2500-bál felváltasz (kézi váltó, nincs szlip) visszaesik 1700-ra, ha 5000-nél váltod el, 3400-ra. Pont ugyanakkora az arány. A visszaesés is arányos, 800, illetve kétszeres fordulatszámon 1600.

Ha az 1x1 nem megy, akkor nem kéne arányosságot magyarázni.

2021. jún. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amellett, hogy leírtad helyesen, amire én is gondoltam de rosszul fogalmaztam meg, a személyeskedés és a taplóság teljesen szükségtelen. De gondolom Te már csak ilyen vagy. (Persze én is, de csak ha okot adnak rá.)
2021. jún. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!