Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha jogot szeretnék vásárol...

Yamaha jogot szeretnék vásárolni,viszont sokan rémiszgetnek hogy könnyen ráfázhatok.Mi a legrosszabb eshetőség ami történhet?

Figyelt kérdés

Jogot szeretnék venni,viszont nem értek a motorokhoz,az ismerőseim pedig szinte kivétel nélkül azzal riogatnak hogy könnyen porul jàrhatok a vétellel.Már teljesen rá vagyok feszülve,ezért gondoltam megkérdezem hogy mi történhet legrosszabb esetben?tehát ha minden fő alkatrészt cserélni kell,akkor ez nagyságrendileg pénzbe mit jelente? Több százezer forint? Elképzelhető hogy veszek egy robogót 100-150 ezerért és a többszörösét kell ráköltenem ahhoz hogy jó legyen?

Minden véleményt,segítséget előre is köszönök!



2021. jún. 28. 12:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Milyen évjáratú Jogot néztél magadnak? Milyen motor van benne, 2t/4t?

Alapesetben nem döntesz rosszul, a Japán és az Olasz robogók viszik a prímet a szegmensben.

Saját szerelési tudás nélkül mondjuk nehéz lesz megvenni és a fentartása is drágább lesz, mintha otthon szerelnéd magadnak. Ez persze nem feltétel, én sem tudtam akkor hol van a legszűrő az első robogómon, ami mellesleg egy Jog volt :D. Bele lehet jönni pár év alatt egész jó szinten.

Anyagiakra visszatérve, bár a Japán robogókhoz nehéz lehet beszerezni az alkatrészt, ha belpiacosak, de a Jog pont nem az. Árakban nem tudok pontos számokat mondani, de ha az én legutóbbi robogómat (Piaggio Zip 50 4t, AC, karburátor) nézzük, akkor legrosszabb esetben miután megveszed elmegy rá egy 100-as. De akkor konkrét mindent kicserélsz rajta. Ilyen motort nyilván nem vesz egy laikus sem, illetve nem is adnak el, mert haza sem érsz vele.

Azért írtam, hogy AC volt az enyém, mert létezik LC, ami ugye folyadékhűtéses ami költséges tud lenni, de ritka hogy egyszerre térdeljen le a rendszer összes eleme.

Az injektor más tészta, van aki imádja, dícséri, van aki visszasírja a karburátort. Ugyan ez, ha megáll sokba tud lenni, sok alatt mondjuk érthetsz 40k-t. Amíg megy garantáltan egy literrel kevesebbet esznek vele ezek a precíz háromszelepes Japán robogók. Nem feltétlen kell tőle tartani.

Ha valami kérdésed van, kikérnéd a véleményem keress nyugodtan privátban.

2021. jún. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!