Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy jegyezzem meg, hanyas...

Hogy jegyezzem meg, hanyas sebességi fokozatban vagyok?

Figyelt kérdés
Vezetni tanulok, de amikor váltani kell, bepanikolok azon, hogy nem is emlékszek, hanyasban vagyok. Ti mindig megjegyzitek? Vagy hogy jöjjek rá hirtelen?
2021. jún. 30. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
őőőőőőőőőőőőőőőőő..hmm nézz rá a váltóra
2021. jún. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az utat kell figyelni, valtora nem nézünk. Én így tudom.
2021. jún. 30. 13:51
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
igen de amíg béna vagy addig ránézhetsz csak vizsgáig nődd ezt ki.
2021. jún. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
fordulatszámérő van benne
2021. jún. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nincs
2021. jún. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A sebességedből, a hangjából és a váltó állásából lehet tudni, ha ismered az autót.
2021. jún. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell emlékezned rá, és le sem kell nézned. Pánikolni meg soha-soha ne pánikolj.

Ha elején vagy vég a vezetésnek (nem a tanfolyamnak), akkor még nem feltétlenül érzed, könnyen fut a kocsi, vagy erőlködik a motor.

Le- és felváltani érzésre kell, meg célunk szerint. Én tíz éve vezetek kb. Ha nagyon érdekel, melyik sebességben vagyok, és másképpen nem tudom, a kezemet a váltókarra leengedem egy pillanatra. Érezni lehet, hogy az most 1-es, 3-as vagy ötös, vagy akármelyik.

2021. jún. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
pontosan köszönöm h leirtátok helyettem
2021. jún. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy idő után fogod tudni mikor hányasba vagy. Én ha elbizonytalanodok mindig ráfogok a váltóra hogy érezzem melyik állásban van éppen. Ha elől van és nagyon magam felé akkor van R-be (én autómnál ott van) Ha elől van de nincs annyira felém akkor 1 ha 2 akkor lent. Ha 3 ba van azt úgy érzem hogy csont egyenesen van előre és nem lóg se jobbra se balra. Ha egyenesen van lent akkor 4 ha anyós oldal felé dől és elől van akkor van 5-be.


Vezettem egy régi szoci autót ami kormányváltós volt, na annál én sem tudtam mi melyik. Kipróbálásra kaptam meg az autót csak egy nagy kört mentem vele, hát emlékezetes volt mert folyton a 3. fokozatot találtam meg.

2021. jún. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak gyakorlat kérdése és majd belejössz.

Az autó hangjából, mozgásából érzed ha fel vagy le kell váltani. Az hogy pontosan hányadik fokozatban vagy, tulajdonképpen nem is érdekes. Ha nyúlsz a váltókarhoz, érezni fogod, hogy hogyan áll és merre kell fel vagy visszaváltani.

2021. jún. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!