Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak mit ajánlotok?

Első autónak mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, nem volt még autóm, friss jogosítványom van. Ford Focusra gondoltam, 1.6 benzin. Egészen az MK1-től, MK 2.5-ig.

Első autónak jó lehet? Vagy mit ajánlotok? Seatok, VW, Fiat? Évi 10-15.000km-nél nem lesz több valószínűleg a kezdetek kezdetén belepakolva, nem is száguldozni akarok, csak egy megbízható autót.



2021. júl. 5. 14:50
1 2
 1/11 anonim válasza:
68%

Én egy év golf V-öt vettem első autónak

Most is azt hajtom 2 hónapja van jogsim szoval szerintem egy 1.9tdi motorral nagyon is jó

2021. júl. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó lehet.

Legyen megbízható, inkább kissebb méretű, ne drága, hogy ha töröd se sajnáld és karbantartani is legyen pénzed, hogy szokd, mennyibe kerül egy auto fenntartása. ( sokba)

2021. júl. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó a Focus.
2021. júl. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen jó lesz az mk1- es focus, bár elég sok autó közül lehetne nézelődni. Suzuki swift, opel astra,stb

Nekem suzuki swift van, meg a második autónk egy mk1- es 1.4 16 szelepes focus. Mindkettőt imádom!

Suzukihoz olcsóbbak az alkatrészek, focus kényelmesebb. Legalábbis nekem. Sok sikert!

2021. júl. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem MK2-es Focusom van 1.6-os teljesen tökéletes. Amikor vettem a jobb oldali hátsó ajtó alja volt szétrohadva, a küszöböt javította az előző tulaj meg alváz védőzve is volt. Az ajtót már nem akarta lecserélni, de adott hozzá csere darabot csak a régiből mindent át kellett tenni a másikba plusz színre fújni. ezen kívül más baja nem volt az autónak, műszakin egyből átment addigra már az ajtó is le volt cserélve, igazából már csak ennyi maradt hátra. Előző tulaj kezdte el felújítani de az élet úgy hozta hogy el kellett adnia és nem tudta befejezni, ezért is vettem meg viszonylag jó áron és persze ismerős ajánlotta nekem, mert Ő már látta korábban milyen állapotban van, mennyire használható, tehát tudta hogy nekem az lesz a nyerő.

Teljesen megvagyok elégedve az autóval.

2021. júl. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindegyikőtöknek a választ! Ment a zöld kéz mindenkinek. :)


Egyébként nézegettem más autót is, Fiat Bravo/Grande Punto, Golf IV/V, esetleg valami Honda is szóba jöhet. Az Opel Astrákat ismerősök, akiknek van, leszavazták (a H-t, a G-re azt mondják jó) mondván állandóan szervízben volt nekik (persze ez sok midentől függ, tudom).


Suzuki volt a családban 2 is, meg is voltak vele elégedve, de én inkább Ford, vagy VW mellé tenném a voksom, nekem annyira nem tetszenek.


Golf V és édesapámnak Focus C-MAX van, neki nagyon bejött a Ford, előtte MK1-es 1.4-ese volt.


Másik kérdésem, nehéz nagyon találni jó Focust.

1.4 Focushoz mit szóltok? Nagyon lomha az autó súlyához képest?

2021. júl. 5. 15:29
 7/11 A kérdező kommentje:
Golf V is van a családban*
2021. júl. 5. 15:30
 8/11 anonim ***** válasza:
nekem egy 98 as polo lett. ramaty àllapotba. Első kör a szerelőhöz. Sajàt pènzbőlegcsinàltattam. 6 ève szolgàl, ès remekül lehetett vele tanulni...
2021. júl. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mk1-es focus 1.4-es nem lomha!

Ha autópályázni szeretnél akkor 1.6 os valamivel jobban megy. De nekem az 1.4- es sem lomha.

2021. júl. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nyáron, ha használod a klímát, akkor inkább 1.6-os, még az 1.6-ost is nagyon megfogja, nemhogy az 1.4-est. Jobb hátsó ajtó csere tuti kelleni fog, az összesnek szétrohad az alsó éle. Még a központi zár szokott rakoncátlankodni, menet közben önmagától lezárja/kinyitja az összes ajtót. Bontóból sok dolgot be lehet szerezni, apróbb dolgokat simán otthon is meg lehet javítani...
2021. júl. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!