Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyirányú utcában, mikor...

Egyirányú utcában, mikor mindkét oldalon parkolnak az autók, akkor kell indexelni?

Figyelt kérdés

Mert oktatóm, amikor először mentünk egyirányúban, azt mondta kell, de mikor elfelejtettem nem szólt érte.

Az első vizsgán megbuktam (parkolásnál), és a papír szerint az ilyen "kacsázás" (ingázás) indexszel hibapont.

Egy kicsit összezavart😅



2021. júl. 8. 22:56
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg mit akarsz csinalni az egyiranyu utcaban
2021. júl. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Hát bekanyarodok az egyirányú utcába, és cikk-cakkban állnak az autók, hol jobb, hol bal oldalt.

Na ugye, alapból jobbra tartás van, de ha jobb oldalt parkolnak, akkor át kell menned bal oldalra, hiába egyirányú.


Szóval mivel oldalt változtatok, és hogy az esetleges mögöttem haladó is tudja, hogy lesz valami, amit ki kell kerülni, kell-e az index?


Viszont mivel egyirányú képzeletbeli felezővonal se kell.


Az világos, hogyha balra kanyarodok bal oldalról-, ha jobbra kanyarodom akkor pedig jobb oldalról kanyarodom.

2021. júl. 8. 23:19
 3/31 A kérdező kommentje:
Utolsó mondat kicsit kusza lett, na, ha balra akarok kanyarodni bal oldalról teszem azt, ha pedig jobbra mennék akkor jobb oldalról kanyarodok ki
2021. júl. 8. 23:20
 4/31 krwkco ***** válasza:
21%

Nekem fogalmam sincs a KRESZ finomságairól. Rutinból szoktam vezetni.

De azt gondolom, hogy ha az utca párhuzamos közklekedésre alkalmas, vagyis elég széles 2 sávnak, akkor sávot váltasz. Vagyis kell indexelni. Ha ehhez nem elég széles, akkor csak sávon belül mozogsz, ezért nem kell.

2021. júl. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

KRESZ: "aki az úttest képzeletbeli felezővonalát átlépi," jeleznie kell.


Villantasz párat, körülnézel, távolabb húzódsz a parkolóktól. Egyirányú és kétirányú forgalomnál is ugyanígy.

Eztán nem kacsázol, hanem addig mész, amíg hosszabban felszabadul a jobb oldal, vagy kereszteződés jön, vagy bármi más miatt le kell húzódod.

Ekkor megint jobbra villantasz párat, és küröltekintesz a lehúzódás előtt.


A jobbra tartásnál van egy erre a helyzetre kitétel, nem kell behúzódni minden parkoló autó közé.

2021. júl. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
71%
Egyirányú utcából balra forduláskor persze csak kiteszed időben balra az indexet, és oda sorolsz. Nem kell előtte visszatérned jobbra.
2021. júl. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

[link]


4./2. jobbra tartás okán a parkoló járműveket „szlalomozva” kerülgeti


Ez csak hibavonal, de hamar összejöhetett a három a bukáshoz.

2021. júl. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Érzésem szerint felületesen olvastátok el a kérdést.

Linkelek egy képet, ahol most éppen nincsenek mindkét oldalon autók, de szoktak lenni.

[link]


Keskeny, egyszer egysávos út. Ahogy most látni, hogy csak jobb oldalon állnak autók ( [link] nem kell vissza menni jobb szélre.

Mint írtam, mindkét oldalon szoktak állni, és akkor nincs más lehetőség, kerülgetni kell ide-oda.

Az érkezéskor legközelebb lévő autó kerüléshez kell indexelni, de ha kerülgetni kell jobbról-balról, akkor már nem kell ide-oda indexelni.

A mögöttes forgalomnak sem ad információt, mert ők sem tudnak ott mit tenni. Ha nekem balra kell húzódni, másnak is jobb oldalon hely. Ha aztán meg jobbra megyek a bal oldalon parkoló miatt, mögöttem is jobbra fognak menni.

Képzeletbeli felezővonal meg itt nincs. Persze, az út szélessége képzeletben megfelezhető, de az más.

Itt sávon belül maradunk végig, még akkor is, ha az sávnak jó széles.

Ha valóban sávok lennének, fel is lenne festve, akkor természetesen a sávváltásokat jelezni kellene.

2021. júl. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm #8, igen erre voltam leginkább kíváncsi
2021. júl. 9. 12:04
 10/31 anonim ***** válasza:

"Ha nekem balra kell húzódni, másnak is jobb oldalon hely."

Ezt elírtam. Helyesen: másnak sincs jobb oldalon hely.

2021. júl. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!