Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon tré dolog egy 31 éves...

Nagyon tré dolog egy 31 éves kocsival járni?

Figyelt kérdés
Egy öreg Mazda 323-ról van szó, semmi extra, munkába járós járgány, szegényt már teljesen kiszívta a nap, kint állt egész életében, viszont műszakilag mindig figyeltem rá, gondolok itt arra is, hogy nem rég kilakatoltattam, mai napig ezzel közlekedem, nem érzem szükségét egy újnak, ha ez is kiszolgál, s beéri azzal, ha 1-2 havonta ránéz a szerelő. De van egy-két arc, akik szerint ez nagyon gáz, egy életveszély egy 31 éves autó, majd kiesik alólam, majd a karambolt nem élem túl, stb, stb.
2021. júl. 10. 02:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

Ha jó állapotba van,akkor nem gáz. Sőt sokan imádják is a régi autókat. Ebbe nincs semmi gáz.

Gáz akkor van ha mész vele,aztán egy hiba miatt menet közbe baj van.

2021. júl. 10. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
36 éves kocsival járok. Bár tip-top, nincs lelakva.
2021. júl. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
66%

Kevésbé biztonságos, mint a mai kocsik, de ennyi. A lényeg, hogy jó állapotban legyen és feleljen meg az igényeidnek. Akinek meg nem tetszik, kérdezd meg tőlük mennyit költenek autóra, nem feledve az értékvesztést:)


Én semmi kivetni valót nem látok abban, ha valaki csak egy régebbi kocsi fenntartását engedheti meg magának vagy egyszerűen azt szereti, de azt kiváló állapotban tartja. Sokkal kifogásolhatóbb, amikor erőn felül költenek egy rossz állapotban levő de fiatalabb kocsira, és értelmes kiadásoktól vonják el a pénzt.

2021. júl. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben nem festeted rá nagy betűkkel a kocsi oldalára, hogy hány éves, senki a világon nem fogja tudni, legfeljebb az a rendőr, aki elkéri a forgalmidat.
2021. júl. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 MGéza ***** válasza:
100%

Tény, ha nem is látod, a karosszéria veszít az évek folyamán a merevségéből. Tehát egy kezdetben 3-5 csillagos töréstesztes kaszni már veszélyes kategóriába is lecsúszhat. Persze ezt karbantartással nagyban lehet orvosolni, akár egy elhanyagolt, agyonhajtott 10 éves is lehet ilyen szempontból veszélyes kategória.

Karambol jórészt rajtad múlik, egy öreg teknővel nyilván nem fogsz országúti harcoskodni, hanem óvatosabban közlekedsz, ez azért nem kis rész csökkenti a kockázatot. Jó tudni viszont, hogy a 2000-es évek első felében a középkategória szerves részévé vált biztonságtechnika még ezekből jórészt hiányzik, tehát mai szemmel igen alacsony szintű az utas/sofőr biztonság. Főleg azért mondják, hogy egy karambol ami esetleg nem is a te hibádból következik majd be, valószínűleg rád nézve lesz veszélyesebb.

2021. júl. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%
Gondolatot sem érdemes áldozni az ilyen nyárspolgár prolikra, akik ilyenen rugóznak hogy milyen autóval tré vagy nem tré járni.
2021. júl. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%

Én is egy pont 31 éves autóval járok, a fényezése pár helyen gatya, de idővel majd azt is megjavíttatom🤷‍♂️

Igazából semmivel sem rosszabb mint egy 15-20 éves autó... Van benne klíma, központi zár, légzsák, elektromos ablakok, szervó kormány... Stb...

Az alkatrészek beszerzése okoz néha egy kis fejtörést, mivel nem csak öreg, de ritka is.

2021. júl. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%
Dehogy gáz, ha rendben van műszakilag, akkor semmi baj a dologgal, én kifejezetten értékelem azokat akiket ilyen 30+-os gépeket tartanak rendesen életben nem csak összedrótozva. :)
2021. júl. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%
Miért lenne gáz? Ha a Feliciákba lenne TDI motor meg klíma én azzal járnék...
2021. júl. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább menő, csak tartsd jó állapotban.
2021. júl. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!