Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire lehet fóliázni az...

Mennyire lehet fóliázni az autóm üvegét?

Figyelt kérdés
Szeretném fóliáztatni az ablakokat, de hivatalosan mennyire lehet? Volt ahol azt mondták hogy a B oszloptól lehet csak, de láttam olyan autót is ahol a két első ablak is fóliázva volt. Illetve a Piacon van többféle fólia is melyik a jobb? Skyfol Shark Hp-pro vagy a bruxsafol hp nero plus a jobb?

2021. júl. 11. 09:22
 1/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
55%
2021. júl. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
B oszloptól hátra bármilyen sötét lehet. De kell műbizonylat róla. Az első ablakokat is lehet fóliázni, de 70%os fényáteresztő képességnek meg kell lennie. Műbizonylat szintén kell róla. Skyfolt javaslom
2021. júl. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6%

A B oszlop előtt gyakran gyarilag ott van az engedélyezett maximális sötétítés. Ezért mondják, hogy azt nem kell bántani.

Addig nincs baj, amíg az első ablak miatt nem állít meg a rendőr. Jaa és műszaki előtt lehet leszedni!

2021. júl. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
Műszaki előtt soha a büdös életben nem kell leszedni. Ez ordas tévedés. Nem is értem miért szólsz hozzá, ha fingod nincs róla. Műszakin kérik a műbizonylatot. Ennyi. Bemutatod és kész. Nekem, aki fóliázott előre direkt 80as fóliát tett, hogy még véletlenül se kössenek bele.
2021. júl. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első ablakra írtam, de lehetne látni a szöveg környezetben. 😁 Bár ahhoz ész is kell.
2021. júl. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Két első ajtó ablakait is lehet fóliáztatni, mert én beszéltem egy fóliással ő azt mondta hogy a B oszloptól hátra a legális.
2021. júl. 11. 10:00
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Elsőablakra max ha víztiszta üveg akkor mehet a 80%os. Ha szinezett akkor már meghaladja, mivel a gyári szinezett ablak is 15-20%ot elnyel. Szóval hivatalosan nem tudsz előre. Ettől függetlenül az én automon 6éve van elől is 75%os. Kutya nem foglalkozott vele, egy müszakin kellett levennem eddig.
2021. júl. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja hát akkor ennyierővel mindent lehet... Gépfegyvereket is felrakhatsz a kocsi elejére... Lehet? lehet. Csak nem legális...


Innentől kezdve ne háborogj azon, hogy "miért ne lehetne előre fóliát tenni?" Senki nem mondta hogy nem lehet. Lehet. Sokan fel is rakják. Csak nem legális.


B oszloptól előre minimum 70%-os fényáteresztő képességgel kell rendelkeznie az üvegeknek, ahogyan a #2-es is írta. Namármost ezek az üvegek alapból nem engedik át a fény 100%-át. Hanem mondjuk eleve csak a 80-85%-át. Na akkor gondolhatod ide milyen fóliát rakhatsz fel, hogy meglegyen a minimum 70%. Átlátszót. Vagy olyan nagyon minimálisan sötétítettet, amit senki nem fog észrevenni és semmi értelme nem lesz. Ezért szokták azt mondani inkább, hogy hagyd a pélóba az üvegeket B oszloptól előre. Szinte bármilyen halvány fóliát felteszel, már nem lesz legális, mert nem lesz meg a minimum 70%-os fényáteresztés.


Műszaki előtt nem kell levenni? Miért ne? Simán megbuktathatnak műszakin, ha nem teljesül a fennt leírt követelmény... Az nem biztos hogy meg is fognak. De benne van a pakliban. Nyilván ami legális és teljesít minden előírást, azt nem kell leszedni...

Amúgy meg nem egy olyat is hallani, hogy a rendőr helybe leszedeti veled, ha ő úgy ítéli meg hogy nem legális, tehát hogy telibe full sötét körbe az egész autó. Azt mondja, hogy akkor vagy itt heylbe leszedjük a fóliát előről, vagy rendszám le...

2021. júl. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!