Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szükségem lenne jogosítványra....

Szükségem lenne jogosítványra. Lenne pár kérdésem. Mennyire van túlspilázva ez a kresz vizsga ?

Figyelt kérdés

Még nem volt annyira szükséges a jogsi, de egyre aktuálisabb lesz.

Nagyban megkönnyítené az életemet.

Még nem volt komolyabban közöm a témához, viszont azt veszem észre, hogy sok olyan ember is le tudta tenni, akik végig bukták a sulit, illetve kibuktak, egyéb problémákkal is rendelkeznek, ennek ellenére mégis van jogsijuk.


Én hobbiból(?) tanultam elég sok verset-prózát is, amit szóról szóra megtanultam.

A Patkányok honfoglalása, vagy a Psalmus Hungaricus az ami elég hosszú volt és volt benne kihívás.


De ezeket is sikerült megtanulnom.

Viszont ez a 11.000 kérdés, meg az a jelenség, hogy ha jó emlékszem 2x tudtam csak átmenni a kresz teszten, na az eléggé elszomorított...

Múltkor megpróbáltam kicsit belemelegedni a dologba, egész sokáig csináltam, és elég sokat teszteltem, de ebből csak 2x sikerült átmennem, és azok is olyanok voltak, hogy egyszerű kérdések voltak benne többségben.


Igaz, könyvből, vagy bármi másból nem tanultan sose, órán sem voltam, tehát teljesen idegem :D

Viszont nem tudom, olyan sok kérdés van, nüansznyi változásokkal, becsapós némelyik, én nekem valahogy mindig máshogyan logikus (mondjuk a matekot is szeretem, meg ment mindig is, de eddig se a versek tanulása, se a matekhoz való logikám nem segített kicsit sem :D)

.


Ami azon a kresz tesztes oldalon volt, többször végig mentem rajta, ültem rajta, próbáltam...

De bezavarnak a kérdések, mert számomra h.1yén vannak megfogalmazva, a rendőrös kérdés, hogy hogyan tartja a kezét, hát úgy ember nem tartja!! :D


És emiatt abba is hagytam akkor, mert igen csak elkeserített...

Szerintetek iskolában jobban menne ? (Bár nem tudom, hogy most hogyan működik)

Vagy van ennek valami módszere ?


Van pár dolog, amitől nagyon gyorsan kiég az agyam, meg ami képes ennyire elkeseríteni, meg megőrjíteni :D annak ellenére, hogy békés természetű lány vagyok, de... a bioszban a legérthetetlenebb dolgokat is előbb felfogtam mint ezeket :/

Mármint hamarabb megjegyeztem.

Itt meg mindig elrontom.


Vagy az oldal a rossz ? :D

Vagy nem adnak ennyi h. 1ye kérdést kresz vizsgán ?

Vagy iskolában rendesen megtanítanak, meg adnak olyan segédleteket amikkel könnyen meg lehet tanulni ?


(Egyébként zárójelben, nem azok a dolgok nem mennek amiknél az van, hogy ki indul először, kivételek ezek az elrontott rendőrös rajzok :D

De akárhányszor amikor találkoztunk rendőrökkel mindig lejött, hogy miket mutogatnak, és amilyen a tesztben van, még soha sem láttam, de még más embertől sem :D

Szóval az olyan, itt mehetsz 50el vagy 60al, vagy dudálhatsz itt, vagy mi van ha mezőgazdasági vontatóval vagy-ja valós :D, vagy hogyan indulunk el, először indexelünk ?! Vagy bekötjük magunkat?! Vagy netán kioldjuk a kéziféket ?! :D tehát ezek leginkábbn szerencsére :D)



2021. jan. 7. 01:29
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%

Annyira nincs túlspilázva szerintem, a kérdések valóban nagyon hasonlóak, mint amik a neten vannak.

Ha még nem tanultad sehonnan, illetve nem is nagyon olvastad a kreszt, először azzal próbálkozz szerintem. A legfontosabbak a táblák, illetve amit te is írtál, hogy melyik megy először, rendőrök, stb.

Ha utána nézel, a neten találsz jó segédleteket, könyveket ehhez, illetve én úgy tudom, ha 20 év alatti vagy, ez még ingyenes is.

Próbáld meg, hogy tanulsz, addig ne idegeskedj rajta, ha 2× sikerült tanulás nélkül, tanulással tuti fog.

Sok sikert! :)

2021. jan. 7. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen rosszul állsz a dologhoz, talán köszönhető annak is, hogy az interneten is sokan azt szajkózzák, hogy sok tesztet kell kitölteni, és menni fog...

A tesztek alapvetően nem a tanuláshoz kellenének, azokkal csak a tudást kellene vissza ellenőrizni, de tény, hogy sokan csak a teszteken totózva "tanulnak"

A KRESZ nem egy logika nélküli szabályozás, sőt megvan benne a logika, említetted, hogy főleg a kivételekkel van gondod, pedig, ha ismered a szabályt, sokszor egyszerű logikával ki lehet sakkozni, miért kivétel a kivétel...

De nem is ez a lényeg, írtad, hogy a tanulással nincsen gondod... ne a teszteket erőltesd, előbb tanuld meg a szükséges alapokat.

Ehhez ma már nem csak KRESZ könyvek vannak, de azt is érdemes olvasni, illetve az interneten sem a különböző teszteket kell első körben vadász, ajánlom pl. ezt a csatornát:

https://www.youtube.com/results?search_query=kresz+doktor

2021. jan. 7. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Első körben a teljes tananyag videón:

https://www.youtube.com/watch?v=5ROD3wQtk1Q&list=PLyBTUlfT1s..


Ezek mellett rengeteg részletre kitér a többi videóban.

2021. jan. 7. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

"Igaz, könyvből, vagy bármi másból nem tanultan sose, órán sem voltam, tehát teljesen idegem" és mégsem tudod? Igazán felháborító!

.

Ha nem foglalkoztál vele, nem tanultad, miért a tudásod tesztelésével kezded?

Megbuksz matekból, ha tudásodat a sokismeretlenes harmadfokú egyenletek megoldásával teszteled.

2021. jan. 7. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A KRESZ-t először meg kell tanulni, könyvből, tanfolyamon, online, akárhogy, aztán van értelme tesztelni. Teljesen logikus és következetesen felépített szabályrendszer.
2021. jan. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egy magolós műfaj. Ha megvannak az alapok, akkor már érdemes sokat tesztelni, de az is arra épül, hogy a megtanultakat már megfelelően, logikusan tudod használni.
2021. jan. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

1. tanulás/megértés, a kérdéskörtől függően

2. teszt

Ha ezt a sorrendet tartod, simán menni fog. Különben lutri.

2021. jan. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
2%

Én személy szerint nem minden előttem szólóval értek egyet :D

KRESZ könyv sosem volt a kezemben, csak figyeltem az oktatáson, aztán (anno, amikor még a régebbi program volt) végigmentem a tesztkérdéseken, és kész. Nem állítom, hogy mindent tudok, de nem is az elméletről szól a vezetés. Ismerd a táblákat, tudd, mikor-kinek van elsőbbsége, a többi részletkérdés.

2021. jan. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
8-as, ott a válasz az általad leírtakban, amit az előtted szólók is írtak: "figyeltem az oktatáson". Vagyis volt egy alapod, amire építhettél.
2021. jan. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%

#8: Mindenki azt írta, amit te. Először tanulás, aztán teszt.

Sajnos az már a rendszer kudarca, hogy ennyi tudással te vezethetsz

2021. jan. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!