Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vs. kocsi. Miért mondják...

Autó vs. kocsi. Miért mondják ezt?

Figyelt kérdés
Már több embertől is hallottak, hogy autó és kocsi között az a különbség, hogy az autókban hosszában van a motor, míg egy kocsiban meg keresztben. Ez mit jelent? Gondolom ebben a felállásban az autó a "jobb", tehát a kocsi amolyan lenézett valami. Miért jobb az, ha hosszában van benne a motor? Az enyémben keresztben van, és szerintem jó. Mondjuk a váltója egy kalap szar, bowdenes hulladék, nulla váltási érzettel. Nem tudom, hogy ez jobb-e egy hosszmotoros autóban.

2021. júl. 11. 22:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Lovaskocsi
2021. júl. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 veterán vas ***** válasza:
100%

Nagy marhaság ezen az alapon osztályozni. Hová sorolod pl. a verdát, vagy a járgányt, vagy az automobilt?

Na és akkor mi a helyzet a személygépjármű kifejezéssel? :D

2021. júl. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Marhaság. A kocsi gyúlűjtőnév. Használják a lovaskocsira, kézi kordéra, autóra. Az autó az automobil-ból jön, tehát annyit jelent, hogy önállóan (állati/emberi erő nélkül) képes a mozgásra.
2021. júl. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes emberekkel hoz össze a sors, én egyszer sem hallottam iylet.
2021. júl. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez valami ritka hülye okfejtés volt kérdező.
2021. júl. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

motor elhelyezésének nincs köze hozzá és igazából szinoníma a két szó mai használatban

én azt szoktam mondani, hogy van autó és közlekedési eszköz. Kérdezz meg bármelyik ovodást, hogy rajzoljon egy autót. A hagyományos sedan formát fogja elkészíteni. Az autó. A többi (suv, lecsapott seggű, mini kocsik, stb) meg közlekedési eszközök :)

2021. júl. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A hosszmotoros autókra nem szó szerint mondják azt amit a kérdező írt, csak ezzel próbálják pejoratívan megnevezni a keresztmotoros autókat, amik (szerintük) nem "igazi" autók.

Ez kb. olyan mint az "E36 volt az utólsó igazi BMW", de ezer más típusról is hallani hasonlókat. Nyilván az E63 utáni típusok is 100%-ig BMW-k, mégis sokan mondják ezt. De említhetnénk azt is hogy "A motor 6 hengernél kezdődik, az alatt csak kávédaráló".

2021. júl. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

#6: Akkor szerinted egy Ferrari az nem autó? :D

Jó nagy ökörséget írtál. Úgy hangzik, kicsit lesajnálsz mindent, ami nem sedan.

2021. júl. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Még az oldal színvonalához mérten is ordas baromság
2021. júl. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Már elég volt a GyK-ból.

Itt a nyári szünet, pihenjétek ki magatokat.

2021. júl. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!